بازی ویدئویی

موافقت ناتی داگ با ساخت بازی جدید Uncharted

کارگردان بازی تحسین‌شده‌ی Uncharted: The Lost Legacy در تازه‌ترین مصاحبه خود از علاقه‌‎ی خود به این مجموعه و احتمال ساخت بازی جدید Uncharted سخن گفته است.

اینکه آنچارتد یکی از بهترین و پرطرفدارترین مجموعه‌های انحصاری پلی‌استیشن و حتی صنعت بازی‌های ویدیویی برشمرده می‌شود، برهیچکس پوشیده و پنهان نیست. فرنچایزی که توسط استودیوی پرآوازه ناتی داگ توسعه یافته و ماجراجویی‌های شخصیت دوست‌داشتنی نیتن دریک را به تصویر می‌کشد. در حال حاضر چیزی بیش از پنج سال از عرضه‌ی بازی جدید این سری به نام آنچارتد ۴ می‌گذرد و در طول این مدت طولانی علی‌رغم انتشار یک بسته‌ی الحاقی، خبری از ساخت بازی جدید مجموعه نبوده و به همین خاطر هواداران همچنان بی‌صبرانه منتظر رونمایی از ماجراجویی‌های بعدی نیتن دریک هستند.

این در حالی است که گویا جدیدترین بازی مجموعه داستان پرفراز و نشیب نیتن دریک را به پایان رسانده و آن‌طور که به نظر می‌رسد، نباید چشم به انتظار او باشیم. با این وجود، بر اساس یک سری اظهارات جالب، ظاهرا استودیوی ناتی داگ تمامی راه‌ها را برای بازگشت به این مجموعه نبسته و ممکن است در آینده شاهد عرضه‌ی اثر جدیدی از این فرنچایز باشیم. به بیان دقیق‌تر، چندی پیش رسانه معروف گیمز رادار گفت‌وگویی را با آقای شاون اسکیگ، کارگردان خلاق بازی Uncharted: The Lost Legacy، ترتیب داده که در این مصاحبه سوال‌‌هایی از احتمال ساخت بازی جدید آنچارتد مطرح شد.

این کارگردان خوش‌ذوق در پاسخ به این ابهامات اعلام کرد که همه اعضای استودیوی ناتی داگ علاقه‌ی زیادی به سری آنچارتد دارند و هیچوقت نباید از عبارت هرکز استفاده  کرد؛ چرا که به خاطر محبوبیت زیاد آنچارتد، شاید در آینده بازی جدیدی از این فرنچایز تقدیم هواداران شود. شاون اسکیگ در این زمینه می‌گوید:

فکر می‌کنم هیچوقت نباید از واژه هرگز استفاده کرد و این موضوع درباره ساخت بازی جدید Uncharted نیز صدق می‌کند. بله، آنچارتد فرنچایزی است که همه ما به آن شدیدا علاقه‌مند هستیم. چه من، چه تمامی اعضای استودیو و چه کورت! ما همیشه می‌خواهیم چیزهای بیشتری و جدیدتری از جهان آن ببینیم. من با قاطعیت می‌توانم این‌ها را بگویم.

نکته جالب و مهم اینجا است که این اولین باری نیست ناتی داگ به طور غیرمستقیم به ساخت بازی جدید آنچارتد اشاره می‌کند. اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که ایوان ولز، مدیر ارشد ناتی داگ، در شهریور ماه امسال نیز از تمایل خود به توسعه‌ی دو سری The Last of Us و Uncharted صحبت کرد. این مدیر خلاق مدعی شد که با وجود لزوم ساخت بازی‌های کاملا جدید، نمی‌توان منکر محبوبیت زیاد دو فرنچایز مذکور شد و به همین دلیل، احتمالا در آینده شاهد عرضه‌ی بازی‌های جدیدی از این دو سری خواهیم بود. البته، تحقق این موضوع به این راحتی هم نیست و ناتی داگ برای توسعه‌ی بازی‌های جدید به زمان کافی احتیاج دارد.

ایوان ولز در این باره توضیح می‌دهد:

به نظر من، ساخت بازی‌های کاملا جدید بسیار هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد، اما هنوز هم عشق و علاقه‌ی زیادی به دو سری لست آو آس و آنچارتد وجود دارد. من فکر می‌کنم که در آینده هر دو نوع پروژه [بازی جدید و بازگشت به مجموعه‌ها] را از سوی ناتی داگ خواهید دید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا