بازی ویدئویی

روند ساخت بازی Perfect Dark به خوبی پیش می‌رود

شواهد امر گویای این موضوع است که علی‌رغم مشکلات پیش آمده برای استودیوی اینیشتیو، روند ساخت بازی Perfect Dark به خوبی در حال پیشرفت است.

چیزی در حدود بیست و دو سال از انتشار نخستین بازی از سری پرفکت دارک می‌گذرد؛ فرنچایزی که توسط استودیوی ریر ساخته می‌شد و علی‌رغم محبوبیت آن، در طول دو دهه اخیر به کلی به فراموش سپرده شده بود؛ تا اینکه با تاسیس استودیوی جدید The Initiative توسط مایکروسافت، روند ساخت ریبوت مجموعه آغاز شد. ردموندی‌ها در جریان مراسم گیم اواردز ۲۰۲۰ برای اولین بار از بازی پرده برداشتند که متاسفانه تیم سازنده تاکنون جزئیات زیادی از این پروژه ارائه نکرده و روند ساخت آن در سکوت خبری طی می‌شود.

در همین راستا، چند وقتی است که تعدادی از بازی‌سازان مطرح استودیو اینیشتیو را به خاطر اختلاف نظرها و سیستم مدیریتی ترک می‌کنند. در واقع، بعد از جدایی طراح بازی در ماه فوریه سال گذشته میلادی، مدتی پیش دن نوبرگر، کارگردان بازی، نیز برای همیشه از این پروژه و استودیو کنار کشید. این اتفاق بسیاری از هواداران ریبوت پرفکت دارک را نگران کرد و چه بسا گزارش‌هایی در خصوص لغو پروسه ساخت بازی نیز به گوش رسید. با این وجود، بر اساس تازه‌ترین گزارش یکی از فعالان صنعت بازی‌های ویدیویی، به نظر می‌رسد که برخلاف گمانه‌زنی‌ها، روند توسعه پرفکت دارک به بهترین شکل ممکن طی می‌شود.

به بیان دقیق‌تر، مدتی پیش آقای جز کوردن، ژورنالیست وب‌سایت معروف ویندوز سنترال که ارتباط نزدیکی با ایکس باکس دارد، در گفت‌وگویی خاطرنشان کرد که با وجود جدایی شماری از افراد کلیدی از استودیو اینیشتیو، روند تولید Perfect Dark به خوبی پیش می‌رود و تیم سازنده هیچ مشکلی در ساخت بازی ندارد. او مدعی است که این اطلاعات را از یک شخص قابل اعتمادی دریافت کرده که البته جزئیاتی از هویت او فاش نشده است.

جز کوردن در این‌باره توضیح می‌دهد:

ما هنوز چیز زیادی از استودیو اینیشتیو ندیده‌ایم. با این وجود، تنها شنیده‌ایم که بسیاری از بازی‌سازان و کاگردان‌ها این استودیو را ترک کرده‌اند. نکته‌ جالب این است که شخصی در گفت‌وگو با من اعلام کرد که روند ساخت بازی پرفکت دارک به خوبی پیش می‌رود.

لازم به ذکر است که استودیوی اینیشتیو به تنهایی وظیفه ساخت پرفکت دارک را برعهده ندارد و استودیوی کریستال داینامیکس (Crystal Dynamics) نیز در ساخت بازی با آن‌ها همکاری می‌کند. با توجه به جدایی بسیاری از بازی‌سازها از اینیشتیو، رسانه معروف VGC مدعی است که احتمالا کریستال داینامیکس به عنوان سازنده اصلی این عنوان به شمار می‌رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا