بازی ویدئویی

کاربران پلی‌استیشن نگران سری Call of Duty نباشند

رئیس کل ایکس‌باکس ساعاتی پیش در حساب کاربری توییتر خود رسما اعلام کرد که مایکروسافت به تمامی قراردادهای شرکت اکتیویژن بلیزارد و سونی احترام می‌گذارد و همچنان مجموعه Call of Duty در پلی‌استیشن باقی می‌ماند.

این روزها خبر خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت در سراسر فضای مجازی به چشم می‌خورد. ماجرا از این قرار است که ردموندی‌ها بدون اطلاع قبلی کمپانی مذکور را با پرداخت مبلغ نجومی ۶۸.۷ میلیارد دلار خریداری کردند. از این رو، در حال حاضر استودیوهایی از جمله تری‌آرک، اسلج همر گیمز، اینفینیتی وارد و بلیزارد اینترتینمنت تحت مالکیت مایکروسافت قرار دارند و از همه مهم‌تر، ایکس‌باکس از این پس مالک اصلی عناوین بزرگی همچون کال آو دیوتی و اورواچ برشمرده می‌شود.

بر اساس اظهارات مدیران، این معامله و پرداخت چنین مبلغ هنگفتی در سال مالی ۲۰۲۳ میلادی تکمیل خواهد داشت و در طول این مدت، اکتیویژن بلیزارد به طور مستقل به فعالیت خود ادامه می‌دهد. با این وجود، سوال‌های زیادی ذهن هواداران سری کال آو دیوتی به خصوص کاربران پلی‌استیشن را درگیر خود کرده است. یکی از بزرگ‌ترین نگرانی بازیکنان این است که آیا مجموعه‌ی مذکور به یکی از فرنچایزهای انحصاری ایکس‌باکس تبدیل می‌شود و یا مایکروسافت همچنان عناوین جدید فرنچایز را برای سایر پلتفرم‌ها عرضه خواهد کرد؟

در همین راستا، ساعاتی پیش آقای فیل اسپنسر، مدیر ایکس‌باکس، در صفحه‌ی شخصی خود در شبکه اجتماعی توییتر خود خطاب به کاربران اعلام کرد که مایکروسافت همچنان به قراردادهای شرکت اکتیویژن بلیزارد و سونی احترام می‌گذارد و هیچ برنامه‌ای برای لغو چنین توافق‌هایی ندارد. از طرفی، ردموندی‌ها قصد دارند که مجموعه Call of Duty در پلتفرم پلی‌استیشن باقی بماند و آن‌ها برای حضور و تداوم فعالیت سونی در صنعت بازی‌های ویدیویی ارزش قائل هستند.

فیل اسپنسر در این خصوص توضیح می‌دهد:

این هفته تماس‌های خوبی را با مدیران ارشد سونی داشتم. در این گفت‌وگوها من به شخصه تاکید کردم که مایکروسافت به قراردادهای نوشته شده میان شرکت اکتیویژن بلیزارد و سونی احترام می‌گذارد و همچنان مجموعه Call of Duty در پلتفرم پلی‌استیشن باقی می‌ماند. سونی یک بخش بسیار مهم و جدانشدنی در صنعت بازی‌های ویدیویی است و ما برای که رابطه‌ای که با آن‌ها داریم، ارزش قائل می‌شویم.

اظهارات اخیر مدیر ایکس‌باکس نشان می‌دهد که مایکروسافت در حال حاضر برنامه‌ای برای انحصارطلبی تمامی بازی‌های اکتیویژن بلیزارد ندارد. با این حال، برداشت‌ها از صحبت‌های فیل اسپنسر متفاوت است. گروهی از کاربران بر این باور هستند که مایکروسافت هرگز انتشار بازی‌های جدید کال آو دیوتی برای پلی‌استیشن را متوقف نمی‌کند و طبق روال گذشته، عناوین مجموعه به صورت چندپلتفرمی راهی بازار خواهند شد. در طرف دیگر، برخی از بازیکنان معتقد هستند که اسپنسر صرفا به تداوم پشتیبانی از کال آو دیوتی وارزون و عناوین حاضر در پلی‌استیشن اشاره می‌کند و احتمالا بازی‌های جدید در انحصار ایکس‌باکس خواهند بود.

همزمان با انتشار این بیانیه، سخنگوی شرکت اکتیویژن بلیزارد در پاسخ به به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا اعلام کرد خرید این کمپانی توسط مایکروسافت هیچگونه تاثیری روی محتواها نمی‌گذارد و کاربران مشابه گذشته می‌توانند از محصولات اکتیویژن بلیزارد استفاده کنند. متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

پس از این معامله ما همچنان به تمامی تعهدهایی که تاکنون داشته‌ایم، پایبند خواهیم ماند. همان‌طور که مایکروسافت سازنده ماینکرفت را خریداری کرد و این عنوان از سایر پلتفرم‌ها حذف نشد، ما نیز برنامه‌ای برای حذف بازی و محتوایی که در حال حاضر روی پلتفرم‌های مختلف وجود دارند، نداریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا