بازی ویدئویی

کاربران وجود دوچرخه در بازی Dying Light 2 را کشف کردند

یکی از کاربران انجمن ردیت به تازگی با استفاده از منو توسعه دهنده، به وجود دوچرخه در بازی Dying Light 2 پی برده که البته این وسیله‌ی نقلیه هنوز در دسترس بازیکنان قرار ندارد.

موفقیت بی‌چون و چرای آی‌پی دایینگ لایت در سال ۲۰۱۵ میلادی، باعث شد تا استودیوی لهستانی Techland به سراغ ساخت دنباله‌ی مجموعه رود و این عنوان برای اولین بار در ای‌تیری سال ۲۰۱۸ میلادی به نمایش گذاشته شد؛ اثری که داستان آن بیست سال پس از اتفاقات قسمت اول جریان دارد و این بار ایدن کالدول برای یافتن دوباره میا، خواهرش، به شهر می‌رود. در طول این مسیر، ایدن به جناح‌های مختلفی محلق می‌شود که با تصمیمات خود وضعیت حال و آینده‌ی جهان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

پس از چهار سال صبر و انتظار، سرانجام بازی Dying Light 2: Stay Human چند روز پیش راهی بازار شد. این عنوان در کنار ارائه‌ی محتوای غنی، به لطف گیم‌پلی سرگرم‌کننده، حفظ نقاط قوت نسخه‌ی پیشین و بهبود آن‌ها از همان ابتدا توانست بازخوردهای مثبت اغلب منتقدان را دریافت کند. از طرفی، علی‌رغم یک سری ایرادات فنی، استقبال بازیکنان نیز از ساخته‌ی جدید تک‌لند بی‌نظیر بوده و عملکرد بازی در شبکه‌ی استیم مهر تاییدی بر این موضوع می‌زند.

یکی از جنبه‌های مثبت بازی دایینگ لایت ۲، امکان پارکور برای جابجایی در نقشه بزرگ آن است. جدا از پارکور، شما می‌توانید با استفاده از گرپلینگ هوک و پاراگلایدر نیز نقل مکان کنید. حال بر اساس ادعاهای یکی از کاربران بازی، ظاهرا دوچرخه نیز یکی از راه‌های جابه‌جایی در این دنیای آخرالزمانی است که البته تیم سازنده در مراحل پایانی توسعه‌ی بازی آن را بنا به دلایل نامشخصی از گیم‌پلی حذف کرده است.

به بیان دقیق‌تر، ساعاتی پیش یکی از کاربران انجمن ردیت با نام کاربری Taki 7o7 با استفاده از منو توسعه دهنده قابل دانلود از سایت NexusMods، توانسته به وجود دوچرخه در بازی Dying Light 2 پی ببرد. به نظر می‌رسد که این دوچرخه صرفا به عنوان یک آیتم تزئینی در بازی نیست و چه بسا کاملا قابل استفاده است. با این حال، هنوز راهی برای دسترسی به آن وجود ندارد و ظاهرا تیم سازنده علی‌رغم توسعه‌ی آن، به طور عمدی این وسیله نقلیه را از فایل اصلی بازی حذف کرده است.

یکی از دلایل حذف عمدی دوچرخه، شاید این باشد که در اواخر پروسه‌ی ساخت بازی، مشکلات متعددی را برای گیم‌پلی به وجود آورده بود. از این رو، استودیوی تک‌لند ترجیح داده که به‌جای رفع ایرادات، آن را به کلی از بازی حذف کند. از طرفی، ممکن است که تیم سازنده در آینده محتوای جدیدی را در قالب بسته‌ی الحاقی برای بازی منتشر کند که احتمالا شاهد اضافه شدن دوچرخه به جمع سایر وسایل نقلیه بازی خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا