بازی ویدئویی

چیت Warzone Pacific هم نرف شد! یک سوپرایز عجیب از سوی سازندگان

طبق اعلام بسیاری از کاربران طی ۲۴ ساعت اخیر ظاهرا چیت Warzone Pacific دیگر مثل قبل کارساز نیست و هرکس Aim Assist داشته باشد، قدرت آسیب‌رسانی سلاح او کمتر خواهد شد!

یکی از مشکلات عمده Call of Duty: Warzone Pacific داشتن چیترهایی است که پس از بن شدن اکانت هم دوباره و چندباره به بازی برمی‌گردند تا وضعیت را برای دیگران ناعادلانه کنند. به هر حال کسی که چیت می‌زند، اصلا نیازی به اکانت قوی ندارد و هربار که بن شود همان چیت را روی یک اکانت جدید خواهد انداخت. بدین ترتیب به روشی جدید برای جلوگیری از تقلب در بازی نیاز خواهد بود؛ روشی که به واسطه آن، سازندگان بتوانند توان استفاده از چیت در بازی را به کلی ریشه‌کن کنند!

اما انجام دادن این کار علاوه بر سرمایه‌گذاری فوق‌العاده سنگین، نیاز به آنتی‌چیت‌های فوق‌العاده پیشرفته دارد که خریدن و استفاده از آن‌ها پول زیادی می‌خواهد. با این وجود، ظاهرا اکتیویژن (Activision) و ریون سافتور (Raven Software) اخیرا یک راه مناسب پیدا کرده و حداقل استفاده چیت در Warzone Pacific را نرف کرده‌اند! این یعنی اگر سیستم متوجه شود که شما از چیت استفاده می‌کنید، دیگر سلاحی که در دست دارید قدرت آسیب‌رسانی سابق را نخواهد داشت و خیلی سخت می‌توانید کسی را بکشید. به همین دلیل نیز اگر در سرورهای آنتی‌چیت Racochet چنین عملکردی دیده شود، اکانت چیتر مورد نظر سریع‌تر شناسایی شده و بن خواهد شد.

در واقع این ماجرای جنگ مجازی بین اکتیویژن و چیترها مدت‌هاست که از همان عرضه بازی Call of Duty: Modern Warfare ادامه داشته و هنوز هم دنبال می‌شود. اما قبل از آنکه Call of Duty: Vanguard عرضه شود، سازندگان اعلام کردند که قصد دارند تا یک سیستم آنتی‌چیت جدید به نام Racochet را راه‌اندازی و روی سرورهای این بازی و همچنین Warzone Pacific قرار دهند. این کار به گفته یکی از چیترهایی که اخیرا در فضای مجازی گزارش نرف شدن چیت Aim Assist در Warzone Pacific را داده بود، یک اشتباه محض بوده است! چراکه هنگام تغییر سیستم آنتی‌چیت، آن‌ها توانسته‌اند تا خیلی راحت به سرور دسترسی پیدا کرده و قوانین بازی را به راحتی دور بزنند.

با این وجود، همین کاربر چیتر اعلام کرده که نرف شدن چیت Aim Assist که یکی از پرکاربردترین و بهترین‌هاست، اخیرا دست آن‌ها را خالی گذاشته و راه چاره‌ای برای دور زدن آن پیدا نکرده‌اند. در حقیقت وقتی که تقلب Aim Assist توسط کاربر فعال می‌شود، آن‌ها می‌توانند بدون خطا تمامی تیرهای خود را به دشمن بزنند. حال وقتی که اکتیویژن دید که نمی‌تواند جلوی این چیت که کاربران را واقعا آزار داده بود بگیرد، آن را ضعیف کرده تا چیترها اذیت شوند! طبق اعلام اکانت‌ها و کاربران مختلفی که از چیت استفاده کرده بودند، آن‌ها از روز جمعه با این مشکل مواجه هستند و حتی پس از خالی کردن یک خشاب کامل ۵۰ تایی روی دشمنان، تازه جلیقه ضد گلوله آن‌ها را می‌شکنند!

به هر حال این موضوع شدیدا روی عادلانه شدن بازی تاثیر می‌گذارد و بازیکنان کمتر از قبل حرص خواهند خورد. اما نکته قابل توجه اینجاست که هنوز سایر چیت‌ها مانند Wallhack برای دیدن تمامی دشمنان از پشت دیوار، هنوز رفع نشده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا