بازی ویدئویی

چگونه بازی Horizon Forbidden West را ارزان‌تر بخریم؟

تمامی کاربران پلی‌استیشن 5 برای خرید بازی Horizon Forbidden West می‌توانند به‌جای پرداخت ۷۰ دلار، تنها ۶۰ دلار بپردازند.

کمتر از دو هفته به انتشار یکی از بزرگ‌ترین و مورد انتظارترین بازی‌های انحصاری سونی در نسل نهم یعنی هورایزن فوربیدن وست باقی مانده و در حال حاضر شماری از هواداران پروپاقرص بی‌صبرانه منتظر تجربه‌ی این اثر نقش آفرینی هستند. در همین راستا، با توجه به امکان پیش خرید بازی، شاید بهتر باشد که با کمی دقت به سراغ خرید این عنوان بروید؛ چرا که نسخه‌ی نسل نهم این عنوان ده دلار گران‌تر از نسخه‌ی نسل قبلی است؛ با این تفاوت که بازی به رایگان به نسل جدید ارتقا می‌یابد!

به بیان دقیق‌تر، همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، شماری از بازی‌های نسل نهم ده دلار گران‌تر از نسخه‌ی نسل هشتم فروخته می‌شوند. در این میان، اگر خاطرتان باشد، سونی در گذشته وعده داده بود که آثار میان نسلی خود از جمله هورایزن فوربیدن وست، به‌روزرسانی آپگرید به نسل نهم را به طور رایگان دریافت می‌کنند. با این حال، پس از رونمایی از نسخه‌های مختلف اثر مزبور و نحوه قیمت‌گذاری، موج عظیمی از اعتراض‌ها به راه افتاد و بسیاری از کاربران، سونی را به عدم پایبندی به گفته‌های خود متهم کردند.

در نتیجه‌ی این اتفاق‌ها، سونی سرانجام از تصمیم خود کوتاه آمد و در پیامی رسما تایید کرد که به‌روزرسانی نسل نهم بازی هورایزن فوربیدن وست به صورت رایگان در دسترس بازیکنان قرار خواهد گرفت و سونی هیچ هزینه‌ی اضافی برای این ارائه‌ی این آپدیت دریافت نمی‌کند. علی‌رغم این تصمیم‌گیری و انتشار رایگان این آپدیت، در کمال تعجب قیمت نسخه‌ی نسل نهم بازی از ۷۰ دلار به ۶۰ دلار کاهش پیدا نکرد.

بر این اساس، در صورتی که به دنبال خرید بازی مورد انتظار Horizon Forbidden West برای پلی‌استیشن 5 هستید، بهتر است از طریق فروشگاه داخل کنسول این کار را انجام ندهید؛ چرا که در این صورت، باید ۷۰ دلار بپردازید. در واقع، شما از طریق مروگر یا برنامه‌ی موبایل پلی‌استیشن می‌توانید به فروشگاه رسمی سونی مراجعه کرده و با ورود به حساب کاربریتان، در گام نخست، نسخه‌ی نسل هشتم بازی را با پرداخت ۶۰ دلار خریداری کنید. سپس کافی است که بعد از شروع زمان پری‌لود و یا انتشار بازی، فایل دیتا را از طریق کنسول پلی‌استیشن 5 دانلود کنید. در این حالت، در کنار دریافت محتوای اصلی، به‌روزرسانی ارتقا به نسل نهم نیز به طور رایگان در اختیار شما قرار خواهد گرفت و به بیان ساده‌تر، شما ده دلار برای تجربه‌ی بازی کمتر هزینه کردید.

دقت داشته باشید که این روش تنها برای بازی هورایزن فوربیدن وست صادق است و عناوین انحصاری بعدی سونی به طور رایگان به‌روزرسانی آپگرید به نسل نهم را دریافت نمی‌کنند. بر اساس اعلام جیم رایان، مدیر کل شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی، این پس تمامی بازی‌های میان نسلی پلی‌استیشن با پرداخت تنها ده دلار به نسل جدید ارتقا پیدا می‌کنند. نکته جالب‌تر اینکه این موضوع مختص نسخه‌ی دیجیتالی بازی‌ها نیست و افرادی که نسخه‌ی فیزیکی را نیز تهیه می‌کنند، با پرداخت مبلغ مذکور می‌توانند آپدیت مربوطه را دریافت کرده و از تجربه‌ی آن روی کنسول جدید لذت ببرند.

داستان هورایزن فوربیدن وست مدتی پس از قسمت اول جریان داشته و بار دیگر روی کاراکتر دوست داشتنی الوی تمرکز دارد. ماجرا از جایی آغاز شده که در پی شیوع یک بیماری که باعث از بین رفتن پوشش گیاهی شده، قهرمان داستان به اجبار محل زندگی خود را ترک کرده و یک ماجراجویی خطرناک در منطقه Forbidden West را آغاز می‌کند؛ ماجراجویی‌ای که به منظور یافتن منشا آفت انجام می‌گیرد و طبق روال همیشه، الوی را با دشمنان جدیدی روبه‌رو می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا