بازی ویدئویی

چرا Resident Evil Village سوم شخص به اندازه کافی ترسناک نخواهد بود؟

کپکام اعلام کرد که بازی Resident Evil Village به زودی به شکل سوم شخص قابل‌بازی خواهد بود و این موضوع ممکن است به المان‌های بازی آسیب بزند.

پس از معرفی Resident Evil 4 Remake کمپانی کپکام همچنین اعلام کرد که برنامه‌هایی نیز برای Resident Evil Village دارد. بازی Resident Evil Re:Verse که یک بازی PvP با ۶ نفر بازیکن است و قرار بود همراه با Resident Evil Village عرضه شود، قرار است بالاخره در روز ۲۸ اکتبر (مصادف با ۶ آبان) منتشر شود. در کنار آن نیز Mercenaries: Additional Orders عرضه می‌شود و به بازیکنان اجازه می‌دهد تا در نقش کریس ردفیلد، کارل هایزنبرگ و بانوی موردعلاقه‌ی بسیاری‌ها یعنی لیدی دیمیتریس بازی کنند!

از لحاض بخش تک‌نفره نیز کپکام اعلام کرده که یک دی‌ال‌سی داستانی برای این بازی به نام Shadow Of Rose که بازیکن را در نقش رزماری وینترز قرار می‌دهد، منتشر خواهد کرد. این دی‌ال‌سی با محوریت دختر ایتن وینترز است و وقایع پس از پایان بازی Resident Evil Village را ترسیم می‌کند. نکته جالب‌نوجه در مورد دی‌ال‌سی Shadow Of Roseاین موضوع است که آن تنها قرار است به شکل سوم شخص روایت شود و خبری از دوربین اول شخص نخواهد بود. همجنین کپکام اعلام کرده که بازی Resident Evil Villageبه زودی به شکل سوم شخص در دسترس قرار می‌گیرد و بازیکنان می‌توانند این بازی را به شکل سوم شخص نیز تجربه کنند. حالا سوال این‌جاست که آیا Resident Evil Village سوم شخص آیا می‌تواند به اندازه نسخه اول شخص ترسناک باشد؟

دوربین اول شخص وحشت شخصی‌تری را ارائه می‌دهد

قبل از بررسی بازی Resident Evil Village بهتر است نگاهی به نسخه قبلی این بازی که بالاخره این فرنچایز را نجات داد بیندازیم. بازی Resident Evil 7: Biohazard این فرنچایز را باری دیگر وارد فاز وحشت کرد و ما را برای اولین بار در نقش ایتن وینترز قرار داد تا در خانه‌ی دلهره‌آور بیکر‌ها به دنبال میا بگردیم. با کارکتری که هیچ تجربه‌ی مبارزه‌ای نداشت و البته روایتی با دوربین اول شخص، ما توانستیم به خوبی در تجربه ایتن غرق شویم و حسابی هم بترسیم!

بازی Resident Evil Village هم تقریبا همین فرمول وحشت را با دوربین اول شخص ادامه داد. بدون شک زاویه دید اول شخص نسبت به زاویه سوم شخص، دیدی محدودتر از اطراف را به شما می‌دهد و قاعدتا همین دید کم‌تر ترس بیشتری را در بازیکنان ایجاد می‌کند. ترس از این که چیزی خارج از دید شما مشغول پرسه زدن است، می‌تواند در شما دلهره ایجاد کند و همین موضوع هم باعث شده تا دو نسخه آخر این فرنچایز به شدت ترسناک‌تر از نسخه‌های قبلی باشند.

دوربین اول شخص همچنین بازیکن را بیشتر در تجربه‌ی ایتن قرار می‌دهد. مثلا وقتی یک Lycan دست ایتن را گاز می‌گیرد، بازیکن به خوبی می‌تواند درد آن را حس کند و خودش را بیشتر جای کارکتر اصلی بگذارد.

 

دوربین سوم شخص باعث کم‌تر شدن حس وحشت می‌شود

Resident Evil Village سوم شخص

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا