بازی ویدئویی

چرا فروش یوبیسافت می‌تواند شمشیر دولبه‌ای برای سری Assassin’s Creed باشد؟

اخیرا شایعاتی در مورد فروش یوبیسافت (Ubisoft) به گوش می‌رسد و این مسئله ممکن است به سری Assassin’s Creed کمک کند و یا به آن آسیب برساند.

با بالا گرفتن بحث خرید و فروش استودیو‌ها در سال ۲۰۲۲، گمانه‌زنی‌هایی در مورد خریداری شدن چندین استودیو به گوش می‌رسد. این جنگ و رقابت بین سونی و مایکروسافت باعث شد تا استودیو‌هایی مثل هاوس‌مارک، بانجی و اکتیویژن بلیزارد به این دو غول بپیوندند و در کنار آنان نیز چندین استودیوی اسکوئر انیکس توسط امبرسیر گروپ خریداری شدند و حالا نیز ممکن است فرنچایز Assassin’s Creed نیز در دستان کمپانی دیگری بیفتد!

کمپانی‌های Third Party بسیار کمی به اندازه‌ی یوبی‌سافت، آی‌پی‌های بزرگ و محبوبی مثل اسپلینتر سل، فار کرای، واچ داگز، جاست دنس و… را به خود می‌بینند. یوبی‌سافت بازی‌های بزرگ زیادی دارد و آنان نیز غالبا به صورت سالانه منتشر می‌شوند. از بازی Assassin’s Creed می‌توان به عنوان جواهر بزرگ یوبی‌سافت نام برد. نسخه‌ی اول این بازی در سال ۲۰۰۷ میلادی منتشر شد و تمام نسخه‌های آن نیز تقریبا هر سال جزو بازی موردانتظار به شمار می‌آیند. سوال این‌جاست که فروش این سازنده‌ی بزرگ قرار است به فرنچایز Assassin’s Creed کمک کند و یا این که قرار است این فرنچایز بیشتر از همیشه به سمت نابودی کشیده شود.

از مکان‌‌ها و مقاطع زمانی گرفته تا پروتاگونیست‌ها، سری Assassin’s Creed همواره در مسیر تغییر و تحول قرار دارد و سری سعی کرده تا همیشه در یک مسیر یکسان نباشد. خریده شدن یوبی‌سافت توسط یک کمپانی بزرگ‌تر می‌تواند به این مسیر و صدالبته داستان‌گویی این سری کمک‌های شایانی کند. همچنین به برخی از کارکتر‌ها در این سری مثل آرنو و کانر پس از پایان بازی پرداخته نشده است.

فروش یوبیسافت

با ساخت نسخه‌ی ریمیک بازی Prince Of Persia و البته افول نسبی Assassin’s Creed در دهه‌ی اخیر، ممکن است مشکلاتی در آینده‌ی این سری به وجود بیاید. عملکرد فروش مثل همیشه فوق‌العاده است ولی این سری چند سال است که رو به افول می‌رود و دیگر به اندازه‌ی قبل تازه و هیجان‌انگیز به نظر نمی‌آید. تصاحب این سری توسط مالک جدید، می‌تواند کاری کند که تکانی به سری Assassin’s Creed بخورد و باری دیگر تجربه‌ی آن را برای همه‌ی ما جذاب کند. حیف است که پتانسیل فوق‌العاده‌ی این سری به دست یوبی‌سافت حرام شود.

با این که یکی از انتقادات وارد به این سری، کمبود ثبات است، این موضوع نیز ممکن است به نوعی نقطه‌ی مثبت به نظر آید. هر نسخه از Assassin’s Creed سعی کرده تا قابلیت‌هایی را طبق هر برهه‌ی زمانی داشته باشد و بسیاری‌ها بعد از معرفی هر نسخه، منتظرند تا ببیند که یوبی‌سافت فرمول را به چه شکلی تغییر می‌دهد.

فروش یوبیسافت در واقع یکی از احتمال‌هایی اسات که باید در نظر داشته باشیم. با این وجود اگر این شرکت به دست سونی یا مایکروسافت بیافتد، احتمال انحصاری شدن آن بسیار بالا خواهد رفت. از آن‌جایی که Assassin’s Creed مخاطبان زیادی روی پلتفرم‌های مختلف دارد، ممکن است به آمار فروش آن لطمه‌ی زیادی بخورد. این سری بیشتر به خاطر موجود بودن روی پلتفرم‌های مختلف، محبوب شده و قاعدتا محدود کردن آن به یک پلتفرم، می‌تواند به آن آسیب برساند.

فرنچایز‌های AAA بسیاری طی چند سال اخیر به دست کمپانی‌های بزرگ‌تری افتاده‌اند و Assassin’s Creed هنوز صاحب جدید و بهتری به خود ندیده است. حدس می‌زنیم که این فرنچایز دیر یا زود بالاخره توسط سونی یا مایکروسافت تصاحب شود. این موضوع که قرار است وضعیت این سری بهتر یا بدتر از چند سال اخیر شود، مشخص نیست و فعلا باید صبر کنیم تا ببینیم آینده‌ی این سری به چه سمتی می‌رود.

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید فروش یوبیسافت توسط یک کمپانی بزرگ مثل مایکروسافت یا سونی به Assassin’s Creed و فرنچایز‌های بزرگ آن کمک می‌کند؟ ممنون می‌شویم که نظر خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا