بازی ویدئویی

پیشنهاد جدید مایکروسافت به سونی برای عرضه بازی‌های Call of Duty روی پلی‌استیشن

شواهد امر گویای این موضوع است که شرکت مایکروسافت در پیشنهاد جدید خود به سونی، به عرضه بازی های Call of Duty روی پلتفرم پلی استیشن به مدت ده سال تعهد می‌دهد.

همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید که مایکروسافت در اوایل سال جاری میلادی کمپانی اکتیویژن بلیزارد را با پرداخت ۶۸.۷ میلیارد دلار خریداری کرد؛ معامله‌ای که از آن به عنوان بزرگ‌ترین خرید تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی نیز یاد می‌شود. به دنبال این توافق، مالکیت تمام استودیوها و بازی‌های اکتیویژن بلیزارد از جمله سری محبوب کال آو دیوتی را در اختیار ردموندی‌ها قرار می‌دهد.

در حالی که مایکروسافت هدف اصلی خود از این خرید را ورود به بازار بازی‌های موبایل می‌داند، لیکن آینده‌ مجموعه کال آو دیوتی و عرضه آن برای کنسول‌های پلی استیشن در مرکز توجه‌ها قرار دارد. به همین ترتیب، نهادهای نظارتی شانزده کشور مختلف از جمله آمریکا و بریتانیا عواقب این معامله را به دقت بررسی می‌کنند.

بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی در تلاش است تا ثابت کند این قرارداد آسیب‌های جبران ناپذیری را به فضای رقابتی صنعت بازی‌ها وارد می‌کند. در طرف مقابل، ردموندی‌ها نیز سعی بر این دارند تا با جلب اعتماد نهادها و تایید این خرید، در نهایت اکتیویژن بلیزارد را به ایکس باکس ملحق کنند.

در همین راستا، مدیران ارشد مایکروسافت تاکنون بارها و بارها اعلام کرده‌اند که در حال حاضر برنامه‌ای برای عرضه انحصاری Call of Duty روی ایکس باکس ندارند و بازی‌های این مجموعه کماکان برای پلی استیشن نیز منتشر خواهند شد. بر اساس گزارش‌ها، ظاهرا مایکروسافت در ابتدا پیشنهاد داده بود که تا سه سال آینده تمام بازی‌های جدید کال آو دیوتی را بدون هیچ محدودیتی به دست کاربران پلی استیشن می‌رساند.

در پی آن، آقای جیم رایان، مدیر بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی، پیشنهاد ردموندی‌ها برای عرضه بازی‌های کال آو دیوتی روی پلی استیشن را غیرمنطقی و ناکافی خواند. سپس، آقای فیل اسپنسر، رئیس بخش گیمینگ مایکروسافت، در پیامی به صراحت خاطرنشان کرد که عناوین این مجموعه تا زمانی که پلی استیشن وجود داشته باشد، برای این پلتفرم منتشر خواهند شد!

حال در تازه‌ترین خبرها، به نظر می‌رسد که اسپنسر از ادعای قبلی خود کمی عقب‌نشینی کرده و قرار نیست که بازی‌های کال آو دیوتی تا زمانی که پلی استیشن وجود داشته باشد، برای این پلتفرم عرضه شوند. در واقع، طبق گزارش اخیر رسانه نیویورک تایمز، گویا مایکروسافت این بار به سونی پیشنهاد داده که فقط تا ده سال آینده بازی‌های جدید Call of Duty را برای پلی استیشن عرضه می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا