بازی ویدئویی

پردازنده گرافیکی پر مصرف RTX 3090 Ti اندازه‌ای غیر قابل باور خواهد داشت! + عکس لو رفته

طبق شایعات زمان چندانی تا عرضه رسمی پردازنده گرافیکی Nvidia RTX 3090 Ti باقی نمانده و باید گفت اگر شایعات به حقیقت بپیوندند، با غولی بی شاخ و دم سر و کار داریم!

رقابت میان دو شرکت Nvidia و AMD به قدرت خود باقی بوده و حال که شرکت Intel نیز به دنبال ورود به میدان نبرد است، بازار پردازنده‌های گرافیکی روز به روز داغ‌تر و داغ‌تر می‌شود. طی شایعات اخیر، باید منتظر معرفی و عرضه سه پردازنده گرافیکی جدید و پر قدرت از سری RDNA 2 RX شرکت AMD در آینده نه چندان دور باشیم و این در حالی است که شرکت Intel اعلام کرده که باید تابستان سال جاری باید بالاخره شاهد عرضه پردازنده‌های گرافیکی آن‌ها باشیم.

در سوی دیگر یعنی در شرکت Nvidia که سال‌های اخیر این بازار مملو از هیجان را قبضه کرده، بار دیگر به دنبال تثبیت جایگاه خود در صدر جدول پردازنده‌های گرافیکی است. اینگونه به نظر می‌رسد که زمان زیادی تا معرفی پردازنده گرافیکی RTX 3090 Ti باقی نمانده و بد نیست بدانید شما نیازمند فضای فوق العاده زیادی در پی سی خود برای استفاده از این غول گرافیکی خواهید بود.

شایعات منتشر شده توسط وبسایت Videocardz، با آن چیزی که فکرش را می‌کردیم همخوانی داشته و آن‌ها ادعا دارند که پردازنده گرافیکی Nvidia RTX 3090 Ti در کنار قدرت خارق العاده، اندازه بسیار بزرگی نیز خواهد داشت. همچنین گفته شده که این پردازنده گرافیکی از مناقذی بسیار بزرگ بهره خواهد برد و در کنار مصرف بسیار بالای برق، اندازه‌ای غیر قابل باور دارد. لازم به ذکر است که EVGA در این پردازنده گرافیکی از اسلات ۳.۵ به جای اسلات ۲.۷۵ در پردازنده‌های گرافیکی پیشین بهره برده و برای استفاده از این اسلات و به طور کلی عملکرد بهتر این پردازنده گرافیکی، یک برد مدار چاپی (PCB) کاملا جدید را طراحی کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا