بازی ویدئویی

پایان پشتیبانی از بازی Cyberpunk 2077 در کنسول‌های نسل هشتم

بعد از گذشت چیزی در حدود ۲ سال از عرضه بازی پرحاشیه Cyberpunk 2077 توسط سی دی پراجکت، پشتیبانی تیم سازنده از نسخه نسل هشتم آن رسما به پایان رسید.

بدون شک، سایبرپانک ۲۰۷۷ یکی از مورد انتظارترین آثار نسل هشتم به شمار می‌رفت که بعد از هشت سال صبر و انتظار، در نهایت روانه بازار شد؛ این تفاوت که بازی هرگز آن‌طور که باید و شاید ظاهر نشد و به خاطر مشکلات فنی بسیار زیاد و باگ‌های آزاردهنده، لقب یکی از ناامیدکننده‌ترین آثار تاریخ را به خود اختصاص داد. به دنبال عرضه تاسف‌بار بازی، شرکت ناشر نیز ضرر مالی هنگفتی را متحمل شد.

با این حال، استودیو سی دی پراجکت رد به پشتیبانی خود از بازی ادامه داده و از زمان عرضه تا به امروز، به‌روزرسانی‌های مختلفی را برای بهبود ایرادات فنی منتشر کرده است. در همین راستا، دیروز بود که تیم توسعه‌دهنده از اولین بسته الحاقی داستانی بازی با نام Phantom Liberty پرده برداشت.

علاوه بر این، امروز نیز به‌روزرسانی جدیدی به شماره ۱.۶ برای تمام پلتفرم‌ها منتشر شد که تغییراتی در ساختار گیم پلی بازی ایجاد می‌کند. در ادامه، استودیوی لهستانی سی دی پراجکت رد رسما تایید کرد که این آپدیت، آخرین به‌روزرسان بازی برای کنسول‌های نسل هشتم خواهد بود و از این پس هیچ محتوا و آپدیت جدیدی برای نسخه ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 بازی منتشر نمی‌شود. بدین ترتیب، با گذشت چیزی در حدود دو سال، پشتیبانی سازندگان از نسخه نسل هشتم بازی Cyberpunk 2077 به پایان رسید.

سی دی پراجکت رد این خصوص توضیح می‌دهد:

در حقیقت، این بدان معنا است که بعد از عرضه به‌روزرسانی شماره ۱.۶، کاربران کنسول‌های نسل قبلی کماکان می‌توانند به تجربه بازی ادامه دهند و ما نیز به پشتیبانی فنی خود ادامه خواهیم داد؛ درست مشابه آنچه که برای سایر بازی‌هایمان انجام می‌دهیم. با این حال، از این پس به‌روزرسانی‌ها، بهبودها و محتوای جدید برای کنسول‌های نسل قبلی منتشر نخواهند شد. اتخاذ چنین تصمیمی برای ما و تیم سازنده بسیار دشوار بود، اما ما باید این کار را انجام دهیم؛ چرا که عرضه محتوای جدید برای کنسول‌های نسل قبلی از نظر فناوری چالش‌های زیادی به همراه دارد و در مجموع تاثیر نامطلوبی روی تجربه بازیکنان می‌گذارد.

همچنین، گفتنی است که بسته الحاقی مزبور در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۳ میلادی صرفا برای پلتفرم‌های رایانه شخصی و گوگل استادیا و کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و پلی استیشن 5 عرضه خواهد شد و کاربران کنسول‌های نسل هشتم از تجربه آن محروم هستند. این بسته شخصیت‌ها و نیروهای نظامی جدیدی را به بازی اضافه می‌کند. به علاوه، وجود لوگوی ایالات متحده آمریکای جدید (NUSA) نشان می‌دهد که در آن سیاست و اقتصاد جهان بازی به کلی تغییر کرده و این بار منطقه جدید و صدالبته بزرگی به شهر نایت سیتی راه خواهد یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا