تکنولوژی

ویندوز ۱.۰ یک راز را برای ۳۷ سال پنهان کرده بود و بالاخره کسی آن را پیدا کرد

پس از نزدیک به چهار دهه، یک راز قدیمی که در اعماق ویندوز ۱.۰ دفن شده بود، توسط یک کارشناس دیجیتالی کشف شد. این به اصطلاح تخم مرغ شانسی یا Easter egg طوری طرح ریزی شده بود که یافتن زودهنگام آن غیرممکن بود.

لوکاس بروکس از طرفداران بزرگ سیستم عامل گرافیکی مایکروسافت – ویندوز- است. بروکس اغلب در مورد چیز‌های مختلفی که در بیلد‌های قدیمی ویندوز پیدا کرده، توییت می‌کند. اخیراً او رازی را که قبلاً هرگز دیده نشده بود در Windows 1.0 RTM کشف کرد (RTM مخفف ” rele to manufacturing ” است.)

چیزی که از آن صحبت می‌کنیم، یک فهرست اعتبار، شامل نام تمام افرادی که به ایجاد Window 1.0 کمک کرده بودند، است که در داخل یک فایل بیت مپ پنهان شده بود.

با پنهان کردن این داده‌های رمزگذاری شده در داخل یک فایل بیت مپ، توسعه‌دهندگان اساساً بازگشایی داده‌ها را غیرممکن کرده بودند، چون ابزار‌های مورد نیاز برای استخراج یک فایل بیت مپ از یک NE ( فرمت فایل اجرایی) در زمان انتشار ویندوز ۱.۰ وجود نداشت.

حتی اگر کسی موفق به پاره کردن بیت مپ شود، نمی‌توانست داده‌های رمزگذاری شده اضافی پنهان شده در فایل را تشخیص دهد.

خرید سرور مجازی
خرید بلیط لحظه آخری هواپیما از فلایتیو
خرید ساک پارچه ای
کلاه تبلیغاتی
فیلر بینی سیمارو
بهترین جراح بینی

اعتقاد بر این است که یک سری از کلید‌ها در ویندوز ۱.۰ وجود دارد که قفل فهرست افراد دارای کردیت و اعتیار توسعه‌دهندگی ویندوز  را باز می‌کند. در تمام نسخه‌های بعدی هم احتمالا چنین چیزی وجود دارد، اما هنوز کسی آن را کشف نکرده.

ممکن است یکی از نام‌ها را در در این فهرست بشناسید. او رئیس شرکت Valve -گیب نیول- است. البته و در سال ۱۹۹۶ مایکروسافت را به همراه مایک هرینگتون ترک کرد تا Valve را بسازد و کار بر روی اولین بازی خود، Half-Life را آغاز کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا