بازی ویدئویی

وقتی کرایتک با پرطرفدارترین ماد سری بازی Crysis Remastered کنار نمی‌آید!

شاید می‌توان گفت پرطرفدارترین ماد سری بازی Crysis Remastered و سایر عناوینی که با موتور گرافیکی Unreal Engine 4 ساخته شده‌اند، یک حالت ثبت تصاویر باشد که توسط کاربری به نام فرانس بوما (Frans Bouma) ساخته شده است؛ اما کرایتک (Crytek) برخلاف سایر سازندگان با این مورد موافق نیست!

نام کرایتک مدت‌هاست که فراموش شده و طرفداران دیگر مثل قبل این استودیو را برای ساختن عناوین فوق‌العاده هیجان‌انگیز سری Crysis نمی‌شناسند. با این حال سال گذشته این استودیو برای اینکه دوباره دیده شود، سه‌گانه معروف خود یعنی کرایسیس را ریمستر کرده و در دسترس کاربران قرار داد. اما اگر استقبال مثبت یا منفی کاربران و منتقدان از این عناوین ریمستر شده را کنار بگذاریم، در هر صورت بازگشت به دوران کرایسیس برای جمعی از طرفداران قدیمی واقعا لذت بخش بوده و گیم پلی و تصاویری بسیاری هم از آن در سطح اینترنت پخش شده است. تصاویری که هم به صورت اسکرین شات هستند و هم با ماد سری بازی Crysis Remastered به نام UUU (مخفف Universal Unreal Unlocker) گرفته شده‌اند.

در واقع این ماد که برای تمامی عناوین ساخته شده توسط موتور گرافیکی Unreal Engine است، به کاربر اجازه می‌دهد تا تصاویر فوق‌العاده با کیفیتی را فراتر از یک اسکرین شات ساده از بازی خود بگیرد. با این حال، با کاربری به نام Otis_Inf که خود شخصا این ماد را طراحی کرده است، اخیرا توسط استودیو کرایتک مستقیما تماس گرفته شده تا این ماد را از پنل خود پاک کند. در واقع ابتدا کاربران فکر می‌کردند که این خواسته کرایتک کمی غیرمنصفانه است، چراکه این کاربر خود اظهار کرده بود که کدهای او برای ساختن آن کاملا جدای از کدهای استفاده شده توسط استودیو هستند و مختص به خود او خواهند بود. اما کرایتک اعلام کرد که فرانس بوما از این ماد سری بازی Crysis Remastered عملا برای کسب پول استفاده می‌کرده و این برخلاف قوانین شرکت است.

در حقیقت مادهای بازی‌ها اکثرا به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار می‌گیرند، اما جالب است بدانید که این ماد عکسبرداری از بازی‌ها و خصوصا سری ریمستر کرایسیس با قیمت ۶ تا ۶۴ دلار صرفا برای کاربران پنل جداگانه این کاربر به فروش می‌رسیدند. حال اینکه کرایتک این مسئله را خارج از قوانین می‌داند باعث شده تا ۷ روز به این سازنده مهلت داده شود تا ماد خود را از تمامی منابع بردارد. حال جالب است بدانید که اقدام خود توسط کاربران در فضای مجازی نشر داده شد و برخی کاملا با آن مخالفت کردند، به همین دلیل نیز استودیو کرایتک رسما اعلام کرد که از همه بابت این برخورد عذرخواهی می‌کند!

مقصر در برداشته شدن ماد سری بازی Crysis Remastered کیست؟!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا