بازی ویدئویی

واکنش هیدئو کوجیما به تصاحب کوجیما پروداکشنز توسط سونی

بر اساس تازه‌ترین توییت آقای هیدئو کوجیما، به نظر می‌رسد که شایعه‌ی خرید کوجیما پروداکشنز توسط شرکت سونی صحت ندارد و استودیوی این بازی‌ساز ژاپنی مستقل باقی خواهد ماند.

اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که دیروز شایعه‌ای مبنی بر تصاحب استودیوی کوجیما پروداکشنز توسط سونی در سراسر فضای مجازی منتشر شد. ماجرا از این قرار بود که ژپنی‌ها به تازگی تغییراتی در تصاویر حاضر در بنر تبلیغاتی پلی‌استیشن اعمال کردند که در آن شاهد نمایش شخصیت سم بریجز از بازی Death Stranding بودیم.

با توجه به اینکه تمامی تصاویر حاضر در این بنر مربوط به بازی‌های فرست پارتی سونی هستند، حضور دث استرندینگ کمی عجیب به نظر می‌رسد؛ چرا که این عنوان توسط استودیوی کوجیما پروداکشنز ساخته شده و این استودیو به عنوان یک بازی‌ساز ترد پارتی یا همان شخص ثالث محسوب می‌شود. از این رو، بسیاری از بازیکنان و هواداران بر این باور هستند که سونی به دور از رسانه‌ها و در سکوت خبری، استودیوی کوجیما پروداکشنز را خریداری کرده است.

در همین حین، با قوت گرفتن شایعه‌ها، ساعاتی قبل آقای هیدئو کوجیما، موسس و مدیر ارشد استودیوی کوجیما پروداکشنز، بنر جدید پلی‌استیشن را بدون هیچ توضیحی در حساب کاربری توییتر خود منتشر کرد. در وهله‌ی اول، بسیاری از بازیکنان و رسانه‌ها بر این باور بودند که این بازی‌ساز ژاپنی با این اقدام به شایعه‌های اخیر واکنش داده و خبر تصاحب استودیوی خود توسط سونی را تایید کرده است.

با این حال، با گذشت ده دقیقه از این توییت، او اعلام کرد که هیچ قصد و منظوری از انتشار تصویری از بازی‌های انحصاری سونی در صفحه‌ی شخصی خود نداشته و علی‌رغم تمامی گمانه‌زنی‌ها، کوجیما پروداکشنز به عنوان یک استودیوی مستقل به فعالیت خود ادامه خواهد داد. در حقیقت، کوجیما تاکید کرد که استودیوی او به هیچ شرکت ناشری وابسته نیست و آن‌ها در قالب یک بازی‌ساز مستقل کار می‌کنند.

هیدئو کوجیما در این خصوص توضیح می‌دهد:

برای سوءتفاهم پیش‌ آمده از شما عذرخواهی می‌کنم. کوجیما پروداکشنز یک استودیوی بازی‌سازی مستقل بوده و خواهد بود.

با توجه به این اظهارات، تقریبا می‌توان گفت که شایعه‌ی خرید استودیوی کوجیما پروداکشنز توسط سونی حقیقت ندارد. هرچند، بسیاری از هواداران هنوز هم با این نظر مخالف هستند. در واقع، این شرایط در گذشته برای استودیوی بلوپوینت گیمز نیز اتفاق افتاده بود. اگر خاطرتان باشد، زمانی که شایعه‌ی خرید بلوپوینت گیمز توسط سونی نیز در فضای مجازی به چشم خورد، مدیران استودیوی مزبور در پیامی اعلام کردند که آن‌ها در قالب یک تیم بازی‌سازی مستقل به فعالیت خود ادامه می‌دهد؛ این در حالی است که بعدها سونی از خرید بلوپوینت گیمز خبر داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا