بازی ویدئویی

واکنش راکستار گیمز به افشاگری‌های اخیر از بازی GTA 6

بعد از گذشت یک روز از افشاگری گسترده از بازی GTA 6، در نهایت استودیوی راکستار گیمز نسبت به این موضوع واکنش داد.

اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که استودیو سرشناس راکستار گیمز مدتی قبل در پیامی به طور رسمی از ساخت بازی GTA 6 خبر داد. با این حال، تیم توسعه‌دهنده تا به امروز جزئیاتی از این عنوان مورد انتظار ارائه نکرده و شماری از هواداران برای معرفی بازی لحظه شماری می‌کنند. در همین حین، چند روز پیش بود که یک منبع ناشناس با انتشار بیش از ۹۰ ویدیو از گیم پلی نسخه پری آلفای بازی، اطلاعات زیادی از نقشه، شخصیت‌ها، اسلحه‌ها و قابلیت‌های جدید بازی لو داد.

بر اساس گفته بسیاری از فعالان حوزه ویدیو گیم، این اتفاق یکی از بزرگ‌ترین افشاگری تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود. در همین راستا، در نهایت استودیوی راکستار گیمز ساعاتی قبل با انتشار بیایه‌ای، نسبت به این موضوع واکنش نشان داد. طبق گفته این استودیو، شخصی به طور غیرقانونی به اطلاعات محرمانه پروژه دسترسی یافته و تمامی ویدیوها و جزئیات فاش شده نیز صحت دارد.

تیم سازنده معتقد است که این اتفاق اگرچه حسابی آن‌ها را ناامید کرده، اما روند ساخت بازی مطابق با برنامه‌ریزی‌ها ادامه می‌یابد و نه تنها سرویس‌های آنلاین بازی‌ها این شرکت غیرفعال نمی‌شوند، بلکه انتشار بازی GTA VI نیز عقب نمی‌افتد. در ادامه، راکستار گیمز خاطرنشان کرد که به‌زودی از این عنوان به طور تمام عیار رونمایی می‌کند.

راکستار گیمز در این خصوص توضیح می‌دهد:

به تازگی نفوذی در شبکه‌ ما رخ داده که در جریان آن، یک شخص ثالث به طور غیرقانونی به اطلاعات محرمانه‌ سیستم‌های ما دسترسی پیدا کرده است. بر این اساس، تعداد زیادی ویدیو از مراحل اولیه‌ ساخت بازی GTA 6 فاش شده است. در حال حاضر بعید می‌دانیم که این اتفاق باعث قعطی سرویس‌های آنلاین بازی‌های ما شود. از طرفی، فکر نمی‌کنیم که این موضوع تاثیر بلند مدتی بر توسعه پروژه‌های در حال حاضر ما داشته باشد.

از اینکه اطلاعات بازی بعدی ما به این صورت منتشر شده، ناامید شده‌ایم. با این وجود، روند ساخت بازی جدید جی تی ای  مطابق با برنامه‌ریزی‌ها ادامه خواهد داشت. ما همواره به ارائه تجربه بی‌نظیر به بازیکنان متعهد هستیم و فراتر از انتظارها عمل می‌کنیم. ما جزئیات بیشتری از این پروژه را با شما به اشتراک می‌گذاریم و زمانی که بازی ما آماده شده باشد، به بهترین شکل ممکن از آن رونمایی خواهیم کرد. ما از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های مستمر شما در این شرایط سپاس‌گزاریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا