بازی ویدئویی

هدست واقعیت مجازی PSVR 2 به صورت رسمی معرفی شد

طی رویداد CES 2022، هدست واقعیت مجازی PSVR 2 به عنوان نسل جدید بعد از PSVR معرفی شد تا در کنار کنسول پلی استیشن 5 قرار بگیرد. با این حال، پیشرفت‌های این هدست تازه معرفی شده بسیار بیشتر از آنچه که در نسخه قبلی دیده بودیم هستند!

نزدیک به یک دهه گذشته، یکی از محبوب‌ترین هدست‌های واقعیت مجازی که بازی‌های اختصاصی و گرافیکی فوق‌العاده جذابی را داشته، PSVR بوده است‌. این هدست همراه با کنسول نسل هشتمی پلی استیشن 4 در دسترس کاربران قرار گرفته بود و در واقع به یکی از دلایل محبوبیت آن تبدیل شد تا هرکس که تجربه بازی‌های واقعیت مجازی جذاب و حرفه‌ای می‌خواهد، به سراغ آن برود. این مورد یک برتری بزرگ نسبت به رقیب پلی استیشن 4، یعنی ایکس باکس وان محسوب می‌شد و چنان که به نظر می‌رسد، در نسل نهم و با کنسول پلی استیشن 5 هم تکرار می‌‌شود.

در واقع کنسول پلی استیشن 5 با کنترلری عرضه شد که حتی فیل اسپنسر (Phil Spencer)، مدیر ایکس باکس هم ویژگی‌های هپتیک فیدبک و Adaptive Triggers آن را تحسین کرده است! کنترلر دوال سنس (DualSense) در حقیقت باعث می‌شود تا شما خیلی بیشتر از قبل در دنیای بازی غرق شوید؛ به نحوی که حال لگد زدن اسلحه در عناوین سبک شوتر یا پر شدن قدرت مایلز مورالز (Miles Morales) را زیر انگشتان دست خود حس می‌کنید! با این وجود ظاهرا سونی برای تجربه بهتر بازی‌ها و تبدیل کردن پلی استیشن 5 به یک کنسول همه فن حریف، اینبار دست به ساخت هدست واقعیت مجازی PSVR 2 زده است.

مشخصات فنی هدست واقعیت مجازی PSVR 2

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا