بازی ویدئویی

نیازی به تعهد مایکروسافت برای عرضه بازی‌های Call of Duty در استیم نیست

رئیس کل شرکت ولو مدعی است که هیچ نیازی به تعهد ده ساله مایکروسافت برای انتشار بازی های Call of Duty در استیم ندارد؛ چرا که ردموندی‌ها همواره به قول خود عمل می‌کنند.

بدون شک، خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت یکی از پرحاشیه‌ترین معامله‌های تاریخ برشمرده می‌شود؛ به طوری که علی‌رغم توافق طرفین، نهادهای نظارتی ده‌ها کشور مختلف به دقت عواقب و نتایج آن را بررسی می‌کنند. در حالی که مایکروسافت هدف اصلی خود از خرید این کمپانی را ورود به بازار بازی‌های موبایل و رقابت با اپل و گوگل می‌‎داند، اما تصاحب تمام و کمال سری کال آو دیوتی و احتمال عرضه انحصاری آن برای ایکس باکس در مرکز توجه‌ها و نگرانی‌ها قرار دارد.

اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که طی چند هفته اخیر درگیری مایکروسافت و سونی بر سر این معامله در سازمان‌های نظارتی به اوج خود رسیده و هر دو کمپانی برای تحقق خواسته‌ها و اهداف خود تلاش می‌کنند. در واقع، ژاپنی‌ها مدعی هستند که این خرید صدمات جبران‌ناپذیری را به رقابت در بازار وارد و ضررهای زیادی را به پلتفرم پلی استیشن تحمیل می‌کند.

در طرف مقابل، مایکروسافت معتقد است که در حال حاضر برنامه‌ای برای حذف سری کال آو دیوتی از دیگر پلتفرم‌ها ندارد و چه بسا برای رفع این نگرانی‌ها، حاضر به ارائه یک تعهد ده ساله برای انتشار بازی‌های جدید این مجموعه روی پلی استیشن و سایر پلتفرم‌ها از جمله نینتندو و استیم است. در این تعهد نوشته شده که بازی‌های Call of Duty در شرایط یکسان و به طور همزمان برای تمام پلتفرم‌ها عرضه می‌شود.

در همین راستا، ساعاتی پیش آقای گیب نیوئل، موسس و رئیس کل شرکت ولو، در گفت‌وگویی از ایکس باکس برای خرید اکتیویژن بلیزارد حمایت کرد. او می‌گوید که کمپانی ولو هیچ یک از شرکت‌های ناشر را مجبور به انتشار بازی‌های خود در استیم نمی‌کند. با این حال، مایکروسافت یک پیشنهاد ده ساله برای عرضه بازی های Call of Duty در این شبکه ارائه کرده که از نظر گیب نیوئل، نیازی به این تعهد نیست؛ چرا که ردموندی‌ها همواره به قول خود عمل کرده و شرکت ولو نیز به آن‌ها اعتماد دارد.

گیب نیوئل در این زمینه توضیح می‌دهد:

ما از اینکه شرکت مایکروسافت تصمیم دارد که بازی‌‌های کال آو دیوتی را از طریق شبکه استیم نیز به دست مخاطبان برساند، خوشحال هستیم. این کمپانی برای مدت طولانی با شبکه استیم همکاری می‌کند و هدف ما این است که یک سری ویژگی‌ها را در جهت کمک به تمام مشتریان و شرکای این فروشگاه را ایجاد کنیم. این موضوع مختص مایکروسافت نیست.

مایکروسافت به ما پیشنهاد داده که بازی‌های کال آو دیوتی را برای مدت طولانی در استیم عرضه می‌کند. از نظر ما، این تعهد ضروری نیست؛ چرا که شرکت ولو هرگز یک کمپانی ناشر را مجبور به انتشار بازی‌های خود در استیم نمی‌کند. با این وجود، آقای فیل اسپنسر و شرکت مایکروسافت همواره به وعده‌های خود عمل کرده‌اند و ما به آن‌ها اعتماد داریم. ما بر این باور هستیم که مایکروسافت قصد دارد تا بازی های کال آو دیوتی را در تمام پلتفرم‌ها عرضه کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا