بازی ویدئویی

نگاهی به نقدهای منفی و مشکلات بازی Elden Ring

تنها چند ساعت به انتشار بازی Elden Ring، بازی جدید سبک اکشن نقش آفرینی استودیو فرام سافتور (FromSoftware) باقی مانده و جو فوق‌العاده به وجود آمده توسط این بازی، باعث شده صبر همه دنیا برای تجربه این بازی لبریز شود.

روز گذشته نمرات بازی Elden Ring منتشر شد و شاهد تحسین و تقدیر این بازی توسط بزرگ‌ترین فعالان عرصه بازی‌های ویدیویی از جمله IGN، Game Informer، Eurogamer، GameSpot و بسیاری دیگر بودیم. بسیاری این بازی جهان باز را با عنوان The Legend of Zelda: Breath of the Wild مقایسه می‌کنند که در زمان انتشار توجه همه را به خود جلب کرده بود.

تقریبا تمامی منتقدین نظری واحد درباره این بازی دارند و به عقیده آن‌ها بازی Elden Ring یک شاهکار است. نسخه پلی استیشن ۵ این بازی توانست نمره ۹۷ از ۱۰۰ و نسخه رایانه‌های شخصی و ایکس باکس سری ایکس/سری این بازی نمره ۹۵ از ۱۰۰ را در وبسایت متاکریتیک کسب کنند. واقعیت این است که شاید تا سال‌های سال بازی Elden Ring از لحاظ فنی بدون رقیب باقی مانده و در دنیای بازی‌های ویدیویی تک نوازی کند. طبق آمار وبسایت متاکریتیک، این بازی در کنار Baldur’s Gate 2: Shadows of Amn و Little Big Planet جز بهترین‌های بازی‌های تاریخ است.

در سوی دیگر و در وبسایت اوپن کریتیک، سه نسخه ایکس باکس، پلی استیشن و رایانه شخصی این بازی از مجموع ۹۰ نقد توانستند نمره ۹۶ را از آن خود کنند و به عنوان بهترین بازی رایانه‌های شخصی در تاریخ و پایین‌تر از بازی Super Mario Odyssey، لقب دومین بازی برتر نسل فعلی در میان تمام پلتفرم‌ها را از این وبسایت از آن خود کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا