بازی ویدئویی

نگاهی به تمام برنامه های مایکروسافت برای ایکس باکس پیش از ایکس باکس شو کیس

روز گذشته روزی بزرگ برای صنعت بازی‌های ویدیویی و بیش از آن برای مایکروسافت بود که پیش از برگزاری مراسم ایکس باکس شو کیس ما را غافلگیر کرد. برنامه های مایکروسافت برای ایکس باکس، می‌تواند آینده آن‌ها را تضمین کند!

شرکت مایکروسافت (Microsoft) روز گذشته انبوهی از محتوای جدید را پیش از مراسم خود که طی روز یک شنبه برگزار خواهد شد معرفی کرد. گرچه این اطلاعات می‌توانند بخشی کوچک از برنامه‌های مایکروسافت برای آینده باشند، ولی نگاه به آن‌ها خالی از لطف نبوده و می‌تواند سبب استفاده بهتر، بیشتر و البته آسان‌تر از خدمات برند ایکس باکس در کنسول‌های ایکس باکس، رایانه‌های شخصی و همچنین فضای ابری شوند.

پیش از هر چیز، مایکروسافت اعلام کرد که تا پیش از پایان سال جاری میلادی، این اجازه را به کاربران سرویس ایکس باکس گیم پس آلتیمیت داده تا هر بازی موجود در سرویس گیم پس یا خارج از سرویس گیم پس را با استفاده از فضای ابری اجرا کنند. در ادامه آن‌ها اعلام کردند که از روز ۳۰ ژوئن سال جاری، برابر با ۹ تیر ماه، کاربران ایکس باکس گیم پس آلتیمیت می‌توانند بازی‌های موجود در سرویس گیم پس که از قابلیت کلاود برخوردار هستند را در تلویزیون‌های هوشمند سال ۲۰۲۲ سامسونگ و بدون نیاز به حضور فیزیکی کنسول‌های ایکس باکس اجرا کنند. مایکروسافت قصد دارد تا پیش از پایان ۲۰۲۲ ویژگی‌های بیشتری را در اختیار کاربران تلویزیون‌های هوشمند قرار دهد.

شرکت مایکروسافت همچنین از پروژه جدید خود با نام مورکرافت (Moorcoft) رونمایی کرد که دموی بازی‌های جدید را در اختیار کاربران سرویس گیم پس قرار می‌دهد. انتظار می‌رود این پروژه طی سال ۲۰۲۳ عملی شود.

مرورگر مایکروسافت اج نیز به زودی به روزرسانی‌هایی را مخصوص بازی‌های ویدیویی دریافت کرده که از جمله آن‌ها می‌توان به یکپارچگی سیستم ایکس باکس کلاود گیمینگ با این مرورگر اشاره داشت. علاوه بر آن، ما شاهد صفحه اختصاصی گیمینگ برای این مرورگر خواهیم بود که به لطف آن، بازی‌های اجرا شده با استفاده از فضای ابری در این مرورگر وضوح بالاتری داشته و روان‌تر از پیش اجرا می‌شوند. در کنار این صفحه اختصاصی گیمینگ، ما شاهد افزوده شدن Efficiency Mode خواهیم بود که به لطف آن کارکرد مرورگر در زمان اجرای بازی‌ها در ویندوزهای ۱۰ و ۱۱ کاهش خواهد یافت تا کاربران لذت بیشتری از بازی خود ببرند.

شرکت مایکروسافت از به روزرسانی‌های جدید ویندوز ۱۱ نیز رونمایی کرد که شامل بهبود نرخ فریم، فعال سازی خودکار HDR و همچنین قابلیت Variable Refresh Rate (VRR) یا نرخ فریم متغیر می‌شوند. در ادامه آن‌ها به نرم افزار جدید کالیبراسیون HDR اشاره داشتند که سبب دقت رنگ بیشتر و همچنین پایداری بیشتر صفحات HDR می‌شود. در کنار این به روزرسانی‌ها، آن‌ها از ویجت گیم پس و کنترلر بار تازه رونمایی کردند که به شما اجازه داده بدون استفاده از موس و کیبورد و تنها با استفاده از کنترلر متصل به رایانه شخصی به بازی‌های اجرا شده تحت فضای ابری و به طور کلی بازی در حال اجرای خود باز گردید.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا