بازی ویدئویی

نقشه‌‌‌ های زامبی کالاف دیوتی به بازسازی نیاز دارند!

نقشه‌‌‌ های زامبی کالاف دیوتی از جذاب‌ترین بخش‌های این فرنچایز به حساب می‌آید و ظاهرا اکنون یکی از آن‌ها به تغییر نیاز دارد.

نقشه‌های زامبی بازی Call of Duty: World at War تا به حال چندین بار بازسازی شده‌اند، با این حال در این بین به نظر می‌رسد که به یکی از نقشه‌های‌ زامبی کالاف دیوتی کمتر توجه شده باشد.

بازی Call of Duty: World at War-Zombies اولین نسخه از مجموعه بازی‌های کالاف دیوتی بود که در آن زامبی‌ها به مبارزات اضافه شدند. چند نقشه با حضور زامبی‌های نازی در این نسخه طراحی ‌شدند که بازیکنان می‌توانستند به طور پیوسته پیشرفت در ساخت ‌آن‌ها را با هر نقشه‌ی جدیدی که اضافه می‌شد ببینند.

اولین نقشه Nacht der Untoten یا شب مردگان متحرک بود که اصول پایه را به بازیکنان یاد می‌داد. بعد از آن Verruckt یا دیوانگان می‌آمد تا امتیازات و تله های موجود را به بازیکنان معرفی کند. به دنبال آن نقشه‌ی Shi No Numa یا مرداب مردگان هم اسلحه‌ی قدرتمند Wunderwaffe DG-2 را به همراه یک جعبه اسرارآمیز متحرک معرفی می‌کرد. بازیکنان در آخر به نقشه‌ی Der Riese به معنای غول می‌رسیدند. نقشه‌ای که داستان را کامل می‌کرد و نشان می‌داد مبدا شیوع ویروس کجا بوده است. همه‌ی این نقشه‌ها طرفداران خود را دارند اما به نظر می‌آید که Verruckt، با اینکه نقش کلیدی‌ای دارد، محبوبیت چندانی نداشته باشد. کیفیت پایین بازسازی این نقشه نسبت به دیگر نقشه‌های بازسازی شده در بازی‌های Black Ops و Black Ops 3 نشان دهنده‌ی این کم لطفی است. اما این موضوع باید در بازی بعدی تغییر کند چرا که Verruckt هم در پیشرفت بازی نقش داشته و به اندازه هر نقشه‌ی دیگری سزاوار توجه است.

یکی از نقشه‌هایی که خیلی به آن توجه شد و به دفعات با کیفیت و جزئیات عالی بازسازی شد، نقشه‌ی اول، شب مردگان متحرک بود. این نقشه در بسیاری از نسخه‌ها مانند Die Maschine، Revelations، TranZit و Forsaken با ظرافت بالا بازسازی شد و نشان داد که طرفداران و خود شرکت تری‌آرک چقدر به این مرحله علاقه دارند. البته این علاقه چندان هم بی دلیل نیست زیرا در همین مرحله بود که داستان شروع شد و بازیکنان با زامبی ها روبرو شدند.

با انتشار بازی Black Ops 3 تری‌آرک نقشه‌ی Der Riese را بازگرداند و نه تنها یک ریمستر همه جانبه و با کیفیت طراحی کرد بلکه چند ایستر اگ (Easter Egg) و رادیوی مخفی هم به آن اضافه کرد.

یکی دیگر از نقشه‌ها که به تازگی در بازی Call of Duty: Vanguard Zombies بازسازی شده مرداب مردگان است. مانند نقشه‌های دیگر این نقشه هم از یک ریمستر عالی و چند ضمیمه مانند یک محله جدید و تعدادی ایستر اگ برخوردار است.

با وجود همه این‌ اصلاحات همچنان تغییر چشمگیری در نقشه‌ی Verruckt دیده نمی‌شود. شاید علت این امر سختی این نقشه باشد. بازیکنان در این نقشه موقعیت‌های راحت تیراندازی، گوشه‌هایی که بتوان از انفجار نارنجک‌ها جان سالم به در برد و مکان‌های کمپینگ عالی‌ای که در دیگر نقشه‌ها دیده می‌شد را نمی‌یافتند و حتی راهشان هم در ابتدای بازی از یکدیگر جدا می‌شد. همه این‌ها باعث شد تا بازیکنان دل خوشی از این نقشه نداشته باشند. اما یک ریمستر جدید، گسترش و اصلاح این نقشه می‌تواند آن را تبدیل به یک مرحله جالب و چالش برانگیز کند.

اگر تری‌آرک تصمیم بر بهبود این نقشه بگیرد می‌تواند با بزرگ کردن محل اطراف فواره‌ی آبی شروع کند. این کار باعث به وجود آمدن یک محل تمرین مناسب برای بازیکنان در وسط آسایشگاه می‌شود. پس از آن می‌تواند جنگل اطراف آسایشگاه و محیط خارج از ساختمان‌ها را گسترش دهد تا فضایی جدید هم برای تمرین و هم برای پنهان کردن ایستر اگ‌های مختلف فراهم آید و بازیکنان فقط نگران رد شدن از مرحله نباشند و کمی هم در آن به جستجو بپردازند. به علاوه قرار دادن یک ماشین Pack-A-Punch در جنگل که توسط دسته ای از زامبی‌ها احاطه شده، یک تلپورتر که جنگل و حیاط آسایشگاه را به هم وصل می‌کند و پخش کردن رادیوهای بیشتر در منطقه هم گزینه‌‌های چالش برانگیز خوبی خواهند بود.

نقشه‌ی Verruckt شاید تا به الان سخت بوده باشد و بازیکنان را عاصی کرده باشد اما سهمی مهم در پیشرفت نقشه‌های زامبی کالاف دیوتی داشته است و با اصلاحات مناسب در آینده هم می‌تواند مفید باشد و باعث ترقی حالت زامبی بازی کالاف دیوتی شود.

نظر شما در مورد این نقشه چالش برانگیز چیست؟ آیا تا به حال باعث اعصاب خوردی شما شده است؟نظر شما در رابطه با  نقشه‌‌‌ های زامبی کالاف دیوتی چیست؟ نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا