بازی ویدئویی

نسخه مولتی پلیر بازی Marvel’s Spider Man آزمایش شده است

پس از انتشار نسخه کامپیوتری بازی مردعنکبوتی یکی از کاربران از وجود فایل‌هایی درون این نسخه آگاه شد که اساسا برای یک نسخه مولتی پلیر بازی Marvel’s Spider Man طراحی شده بودند.

Marvel’s Spider Man که سال ۲۰۱۸ عرضه شد یک بازی انحصاری در سبک تک نفره است. دنباله این بازی با نام Spider-Man: Miles Morales که به زودی برای رایانه‌های شخصی نیز عرضه می شود هم در سبک تک نفره و داستانی است. اما همانطور که از اطلاعات جدید کشف شده در فایل اجرایی نسخه رایانه شخصی مشخص است، به نظر می‌رسد که توسعه دهنده بازی اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) ایده سبک چند بازیکن را در بازی ابرقهرمانی جهان باز خود در سر داشته است.

کشف اولیه این موضوع توسط کاربر توییتر DniweTamp شکل گرفت که تصاویری را منتشر کرد که خطوطی از متن فایل اجرایی نسخه کامپیوتری را نشان می‌داد. البته این تصاویر معتبر هستند چرا که وب‌سایت خبری بازی VGC در گزارش خود اعتبار آن‌ها را بررسی و تایید کرده است. در یک تصویر عبارت مرد عنکبوتی برتر دیده می‌شد که اشاره ای به پیتر پارکر یا مایلز مورالس است. خطوط دیگری به تیم‌های قرمز و آبی اشاره می‌کردند که در کنار عبارت مرد عنکبوتی برتر نشان می‌داد که اینسامنیاک گیمز روی نوعی حالت چند نفره رقابتی برای بازی خود کار کرده است.

البته آنچه ذکر شد تمام ماجرا نیست؛ تصویر دیگری شامل یادداشت‌هایی است که به نظر می‌رسد کد برنامه ‌نویسی باشند. کد نوشته شده با این مضمون است: (اگر حالت co-op تنظیم شد شخصیت دوم این متن را خواهد دید)، این بدان معناست که تیم اینسامنیاک همچنین یک حالت همکاری برای مرد عنکبوتی در سر داشته است، حالتی که به بازیکنان اجازه می‌داده تا با هم متحد شوند و با دشمنان در سراسر نیویورک مبارزه کنند.

محتمل ترین دلیل پشت این کد‌ها حالت بازی چند نفره‌ای است که اینسامنیاک گیمز آزمایش کرده است. اگرچه دلیل اینکه چرا این ایده کنار گذاشته شد همچنان مشخص نیست. اما به نظر می‌رسد که صرف نظر از این تصمیم به علت کاهش حجم پروژه، یا به دلیل ناتوانی استودیو در به اجرا درآوردن حالت چند بازیکن به آن صورت ایده‌آل همیشگی بوده باشد.

با اینکه ایده ساخت نسخه مولتی پلیر بازی Marvel’s Spider Man عملی نشد اما آزمایشات انجام شده می‌تواند فرصت‌های تازه‌ای را در اختیار تیم سازنده برای ساخت دنباله این بازی یعنی Marvel’s Spider-Man 2 بگذارد. و همانطور که اینسانمیاک گیمز پیشتر اشاره کرده است قسمت دوم شامل حضور هر دو مرد عنکبوتی می‌شود و قرار است ماجراجویی ها حماسی باشند.

نظر شما درباره حالت چند بازیکن برای بازی مرد عنکبوتی چیست؟ آیا تیم اینسامنیاک موفق به اجرای حالت چندبازیکن این بازی خواهند شد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا