بازی ویدئویی

میزان فروش بازی Diablo Immortal سبب عصبانیت بیش از حد کاربران شده است!

میزان فروش بازی Diablo Immortal شاید سبب شادی توسعه دهندگان این بازی شود، ولی سبب عصبانیت بسیاری از کاربران شده و همین موضوع آن را تبدیل به بدترین بازی متاکریتیک از نظر کاربران کرده است! اما چرا؟ دلیل این موضوع چیست؟

شرکت Blizzard به تازگی بازی جدید خود از سری بازی دیابلو با نام Diablo Immortal را به انتشار رسانده و این بازی در مدتی کوتاه، تبدیل به یکی از پر بحث‌ترین بازی‌های سال‌های اخیر دنیای بازی‌های ویدیویی شده و متاسفانه بسیاری از بحث و سخنان، اشاره به نکات منفی بازی Diablo Immortal دارند! یکی از بزرگ‌ترین دلایل انتقادات منفی کاربران، تلاش بسیار زیاد این بازی برای کسب درآمد از پرداخت‌های درون برنامه‌ای است. همانطور که می‌دانید بازی Diablo Immortal در حقیقت یک بازی موبایل رایگان بوده که تیم بلیزارد تصمیم گرفت آن را در اختیار کاربران رایانه‌های شخصی نیز قرار دهد. این حقیقت که بازی Diablo Immortal به کاربران اجازه نمی‌دهد به طور نامحدود برای دریافت الماس‌های ۵ ستاره تلاش کنند، سبب عصبانیت بیش از حد کاربران شده و بسیاری این بازی را عنوانی P2W (Pay to Win = پول بده برنده شو!) می‌دانند.

به تازگی یکی از استریمرهای این بازی با نام Quin69 بیش از ۲۵ هزار دلار نیو زیلند را برای دریافت تنها یک الماس ۵ ستاره صرف کرده است و تنها هدف او اعتراض به سیستم درآمد بازی Diablo Immortal بوده است! پس از متوجه شدن سایر کاربران، این بازی تبدیل به ضعیف‌ترین بازی تاریخ وبسایت متاکریتیک از دید کاربران شد. این خبر که بازی Diablo Immortal در دو هفته ابتدایی عرضه خود بیش از ۲۴ میلیون دلار برای بلیزارد سود داشته، بدون شک سبب عصبانیت بسیاری از کاربران شده و در عین حال خبری عالی برای اکتیویژن بلیزارد است. ناگفته نماند که این سود هنگفت، می‌تواند در آینده نه چندان دور سبب کاهش حالت P2W این بازی و بازگشت کاربران به آن شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا