بازی ویدئویی

منتظر عرضه کنسول پلی استیشن 5 با درایو دیسک جداشونده باشید

گزارش‌ها نشان می‌دهد که مدل جدید پلی استیشن 5 با درایو دیسک جداشونده به تازگی برای تست و بررسی به توسعه‌دهندگان ارسال شده است.

در صنعت تکنولوژی و بازی‌ها، به طور معمول، بعد از گذشت مدت کوتاهی از عرضه یک محصول جدید، شرکت سازنده به مرور زمان با ایجاد تغییراتی، مدل جدیدی از دستگاه خود را روانه بازار می‌کند تا بخشی از مشکلات جزئی آن را برطرف کند. در همین راستا، در طول دو سالی که از عرضه کنسول‌های نسل جدید دو شرکت مایکروسافت و سونی گذشته، ژاپنی‌ها دو مدل جدید از پلی استیشن 5 را تقدیم کاربران خود کردند.

البته، این دو مدل از نظر مشخصات فنی و عملکرد تفاوتی با مدل اولیه ندارند و صرفا به خاطر تغییرات جزئی در هیت سینک، شاهد کاهش وزن دستگاه بودیم. در این میان، اگر خاطرتان باشد، چند ماه پیش بود که آقای تام هندرسون، یکی از اینسایدرهای معروف حوزه ویدیو گیم، در گزارشی از ساخت مدل جدید پلی استیشن 5 با قابلیت درایو دیسک جداشونده خبر داد.

با استناد بر گزارش این منبع آگاه، ظاهرا شاسی مدل جدید کنسول به D معروف است که از نظر مشخصات فنی و سخت‌افزاری مشابه مدل فعلی است، اما ابعاد، وزن و از همه مهم‌تر، ظاهر آن کاملا تغییر کرده است. در واقع، کاربران در این مدل می‌توانند درایو دیسک را به طور جداگانه و به همراه کابل USB C به کنسول خود متصل کنند.

شواهد امر گویای این موضوع است که خط تولید انبوه این مدل از سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ میلادی آغاز می‌شود. از طرفی، به نظر می‌رسد که دستگاه مزبور در سه ماهه سوم همان سال (احتمالا در ماه سپتامبر) راهی بازار و جایگزین تمامی مدل‌های فعلی کنسول خواهد شد. طبق گزارش‌ها، احتمالا این مدل در دو باندل (به همراه درایو دیسک جداشونده و بدون درایو دیسک جداشونده) قابل خریداری است. هرچند که کاربران بعدها نیز می‌توانند درایو دیسک را به طور جداگانه تهیه کنند.

حال در تازه‌ترین خبرها، ساعاتی پیش آقای تام هندرسون در پیامی اعلام کرد که کیت توسعه‌دهنده مدل جدید پلی استیشن 5 با درایو دیسک جداشونده به سازندگان بازی‌ها ارسال شده و جالب‌تر اینکه این دستگاه به خوبی تست‌های خود را پشت سر گذاشته و از نظر عملکرد، بی‌نقص بوده است.

بسیاری از کاربران بر این باور هستند که عرضه مدل جدید پلی استیشن 5 با قابلیت جداسازی درایو دیسک، ظاهر و زیبایی دستگاه را خراب می‌کند. این در حالی است که ظاهرا طراحی این مدل به نحوی صورت گرفته که جداسازی درایو نوری هیچ تاثیری روی شکل و شمایل کنسول نمی‌گذارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا