بازی ویدئویی

منتظر عرضه بازی‌های Call of Duty در ایکس باکس گیم پس باشید

بر اساس اعلام رئیس بخش گیمینگ مایکروسافت، بعد از تکمیل معامله اکتیویژن بلیزارد، بازی های Call of Duty به همراه عناوین Owerwatch و Dibalo به ایکس باکس گیم پس اضافه می‌شوند.

شرکت مایکروسافت در اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی با خرید کمپانی نامدار اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) به ارزش ۶۸.۷ میلیارد دلار همه بازیکنان را شوکه کرد؛ توافقی که به دنبال آن مالکیت استودیوهایی ارزشمندی از جمله تری‌آرک، اینفینیتی وارد و بلیزارد اینترتینمنت در اختیار ردموندی‌ها قرار می‌گیرد و مهم‌تر از همه، ایکس باکس از این پس درباره آینده و سرنوشت بازی‌های پرطرفداری همچون سری کال آو دیوتی تصمیم‌گیری می‌کند.

با توجه به اهمیت این موضوع، معامله مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد علی‌رغم توافق طرفین، باید توسط سازمان‌های نظارتی نیز تایید شود. در همین حین، ردموندی‌ها در تلاش هستند تا با ارائه اسناد و مدارک مختلف، خرید خود را برای نهادهای نظارتی توجیه کنند. حال در تازه‌ترین خبرها، ساعاتی پیش آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس بخش گیمینگ مایکروسافت، در پیامی اعلام کرد که اگر این معامله نهایی شود، بازی های سری ،دیابلو، کال آو دیوتی و اورواچ در سرویس اشتراکی ایکس باکس گیم پس منتشر خواهند شد.

علاوه بر این، به نظر می‌رسد که مایکروسافت در آینده بازی‌های پرطرفدار اکتیویژن بلیزارد را از طریق سرویس‌های ابری برای سایر پلتفرم‌ها نیز عرضه می‌کند. اسپنسر مدعی است که هدف اصلی مایکروسافت، گسترش جامعه بازیکنان و پیشرفت ادامه‌دار سرویس گیم پس است.

فیل اسپنسر در این خصوص توضیح می‌دهد:

ما قصد داریم شماری از بازی های محبوب اکتیویژن بلیزارد نظیر اورواچ، دیابلو و کال آو دیوتی را به سرویس گیم پس بیاوریم تا از این طریق به گسترش جامعه مخاطب‌ها ادامه دهیم. با ارزش بیشتری که برای بازیکنان قائل می‌شویم، امیدوار هستیم که به رشد گیم پس ادامه دهیم و جذابیت‌های آن را تا گوشی‌های هوشمند و سایر پلتفرم‌ها گستردش دهیم.

با توجه به اظهارات فوق، در صورتی که همه چیز مطابق با برنامه‌ریزی‌های قبلی پیش برود و معامله اکتیویژن بلیزارد از سوی تمام سازمان‌های نظارتی تایید شود، این خرید تاریخی در اوایل سال ۲۰۲۳ میلادی تکمیل خواهد شد. بدین ترتیب، انتظار می‌رود که عناوین قبلی مجموعه کال آو دیوتی در ماه‌های آتی به گیم پس اضافه شوند.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا