بازی ویدئویی

منتظر حضور سونی در مراسم گیمزکام ۲۰۲۲ نباشید

شواهد امر گویای این موضوع است که شرکت سونی برنامه‌ای برای حضور در مراسم گیمزکام ۲۰۲۲ ندارد.

بدون شک، گیمزکام یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین نمایشگاه‌های صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که هر ساله با همکاری و حضور جمعی از شرکت‌های بزرگ و کوچک بازی‌سازی در کشور آلمان برگزار می‌شود. طبق روال همیشه، در این مراسم از جدیدترین دستاوردها و بازی‌ها رونمایی به عمل می‌آید و در کنار آن‌ها، اطلاعات و تریلرهای جدیدی از آثار مورد انتظار پیش‌رو به اشتراک گذاشته می‌شود.

حال که رویداد بزرگ سامر گیم فست چندی پیش با میزبانی جف کیلی و حضور شماری از شرکت‌های نامدار از جمله پلی‌استیشن و ایکس‌باکس برگزار و پرونده آن بسته شد، توجه‌ها به سمت نمایشگاه گیمزکام معطوف شده و بسیاری از هواداران بی‌صبرانه منتظر برگزاری این رویداد هستند؛ به خصوص که این مراسم بعد از گذشت دو سال، قرار است به طور حضوری به میادین بازگردد و بار دیگر شاهد آن شور و شوق همیشگی بازیکنان و سازندگان باشیم.

با این حال، گزارش‌ها نشان می‌دهد که شرکت سونی تمایلی به حضور در گیمزکام امسال ندارد و این کمپانی هیچ برنامه‌ای برای این نمایشگاه تدارک ندیده است. در وهله‌ی اول، این خبر به عنوان یک شایعه به نظر می‌رسید که در ادامه، کمپانی سونی در بیانیه‌ای خطاب به اتحادیه‌ی صنعت بازی کشور آلمان به صورت رسمی اعلام کرد که در مراسم گیمزکام ۲۰۲۲ شرکت نمی‌کند.

تا پیش از امروز، گزارش‌های متعددی در رابطه با حضور بازی God of War Ragnarok در گیمزکام به گوش می‌رسید و بسیاری از هواداران پروپاقرص سری خدای جنگ برای نمایش جدید این عنوان مورد انتظار لحظه شماری می‌کنند. حال که سونی در گیمزکام شرکت نمی‌کند، احتمالا آن‌ها طی ماه‌های آتی به برگزاری قسمت جدید رویداد اختصاصی خود نظیر استیت آو پلی (State of Play) یا پلی‌استیشن شوکیس (PlayStation Showcase) می‌پردازند تا در جریان آن از تازه‌ترین بازی‌های خود پرده بردارند.

نکته جالب اینجا است که بر اساس ادعای برگزارکنندگان گیمزکام، بیش از ۲۵۰ شرکت بازی‌سازی در این نمایشگاه حضور دارند. این در حالی است که کمپانی‌های بزرگی از جمله اکتیویژن بلیزارد، تیک تو اینتراکتیو و نینتندو نیز چندی پیش اعلام کردند که در رویداد پیش‌رو شرکت نمی‌کنند. آن‌طور که به نظر می‌رسد، شرکت‌های THQ Nordic و Koch Media از جمله بازی‌سازان مطرح و بزرگ حاضر در مراسم به شمار می‌روند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا