بازی ویدئویی

منتظر برگزاری مراسم EA Play Live نباشید

شرکت سرشناس الکترونیک آرتز ساعاتی پیش در پیامی رسما اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای برگزاری مراسم EA Play Live در سال جاری میلادی ندارد.

بدون هیچ شک و تردیدی، الکترونیک آرتز (Electronic Arts) یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین کمپانی‌های بازی‌سازی در سراسر جهان به شمار می‌رود که مجموعه‌های ارزشمندی از جمله فیفا و بتلفیلد را در اختیار داشته و به لطف آن‌ها، میلیون‌ها هوادار دارد. این شرکت چند وقتی است که همزمان با نمایشگاه بزرگ E3، رویداد اختصاصی خود تحت عنوان EA Play Live را برگزار می‌کند که در جریان آن از تازه‌ترین بازی‌ها و دستاوردهای خود پرده برمی‌دارد.

در همین راستا، به نظر می‌رسد که این ناشر آمریکایی محتوای کافی برای نمایش ندارد و به همین خاطر، امسال خبری از برگزاری رویداد اختصاصی آن‌ها نخواهد بود. الکترونیک آرتز به تازگی اعلام کرده که اگرچه استودیوهای مختلف آن مشغول ساخت عناوین شگفت‌انگیزی هستند، اما این پروژه‌ها با یکدیگر هماهنگ نبوده و سازندگان نمی‌توانند در یک زمان مشخص از عناوین جدید خود رونمایی کنند. بر این اساس، برگزاری مراسم EA Play Live سال ۲۰۲۲ میلادی رسما لغو شده است.

شرکت الکترونیک آرتز در این خصوص توضیح می‌دهد:

ما عاشق رویداد EA Play Live هستیم، چرا که راهی برای ارتباط میان ما و بازیکنان و هواداران است. با این حال، برنامه‌های ما در سال جاری میلادی با یکدیگر هماهنگ نبودند و ما نمی‌توانیم در یک تاریخ مشخص، تمامی پروژه‌ها و بازی‌های خود را به نمایش بگذاریم. استودیوهای جهانی ما در حال حاضر روی خلق آثار خارق‌العاده‌ی فعالیت می‌کنند و ما در زمانی مناسب از تمامی آن‌ها پرده برمی‌داریم.

نکته جالب اینجا است که شرکت الکترونیک آرتز تقریبا هر ساله در نمایشگاه E3 حضور داشته و چه بسا علی‌رغم شیوع ویروس کرونا و لغو این نمایشگاه در سال ۲۰۲۰ میلادی، این کمپانی همچنان رویداد اختصاصی و دیجیتالی خود را برگزار کرد. با این حال، ظاهرا EA در سال جاری میلادی محتوای کافی برای نمایش ندارد و یا شماری از پروژه‌های آن‌ها به مرحله‌ی رونمایی نرسیده‌اند. برای مثال، این شرکت همچنان بر سر دریافت مجوز نام‌گذاری مجموعه FIFA از کنفدراسیون بین‌المللی فوتبال با مشکلات زیادی روبه‌رو است.

لازم به ذکر است که عدم برگزاری رویداد EA Play Live بدین معنا نیست که این شرکت در سال جاری میلادی هیچ بازی جدیدی روانه بازار نخواهد کرد. اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که روند ساخت بازی جدید سری Need for Speed از چند وقت پیش آغاز شده و در حال حاضر استودیوی نامدار کرایتریون گیمز مشغول توسعه‌ی آن است. بر اساس گمانه‌زنی‌ها، این عنوان مورد انتظار در اواخر شهریور و یا اوایل مهر ماه برای پلتفرم‌های هدف عرضه خواهد شد.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا