بازی ویدئویی

منتظر انتشار بازی‌های Call of Duty برای نینتندو سوییچ باشیم؟

رئیس کل بخش گیمینگ مایکروسافت در تازه‌ترین گفت‌وگوی خود به احتمال انتشار بازی های Call of Duty برای کنسول نینتندو سوییچ اشاره کرده است.

محبوبیت سری کال آو دیوتی برهیچکس پوشیده و پنهان نیست؛ فرنچایزی که تا به امروز نسخه‌های مختلفی از آن توسط کمپانی اکتیویژن بلیزارد راهی بازار شده و هر یک با روایت داستان جنگ‌های قدیمی، مدرن و آینده، تجربه‌های مهیجی را برای هواداران رقم زده‌اند.

در این میان، اوایل سال جاری میلادی بود که شرکت مایکروسافت با پرداخت ۶۸.۷ میلیارد دلار، اکتیویژن بلیزارد را رسما خریداری کرد؛ معامله‌ای که در پی آن ردموندی‌ها مالکیت استودیوهای بزرگی نظیر تری‌آرک، اینفینیتی وارد و بلیزارد اینترتینمنت را به دست می‌گیرند و از همه مهم‌تر، از این پس ایکس باکس صاحب اصلی سری کال آو دیوتی خواهد بود. این خرید تا به امروز با واکنش‌های مختلفی از سوی تحلیل‌گران، فعالان و مدیران شرکت‌های بازی‌سازی روبه‌رو شده و از طرفی، کاربران پلی استیشن را نگران کرده است.

در واقع، مهم‌ترین نگرانی بازیکنان این است که سری کال آو دیوتی در آینده به طور انحصاری برای کنسول‌های ایکس باکس عرضه شوند. این در حالی است که مدیران مایکروسافت بارها و بارها اعلام کردند که به دنبال انحصارگرایی و تصاحب تمام و کمال فرنچایز نیستند و بازی‌های بعدی این سری کماکان به طور چند پلتفرمی به بازار منتشر خواهند شد.

در همین حین، ساعاتی قبل فیل اسپنسر، رئیس کل بخش گیمینگ مایکروسافت، در جریان رویداد WSJ Tech Live خاطرنشان کرد که سیاست مایکروسافت در قبال سری Call of Duty مشابه بازی ماینکرفت خواهد بود. طبق ادعای او، هدف اصلی ایکس باکس این است که عناوین مجموعه مذکور را برای پلتفرم‌های بیشتری از جمله نینتندو سوییچ منتشر کند. از طرفی، اسپنسر بار دیگر تاکید کرد که بازی‌های کال آو دیوتی به طور خاص برای پلی استیشن عرضه می‌شوند.

فیل اسپنسر در این زمینه می‌گوید:

سری کال آو دیوتی به طور ویژه برای پلی استیشن در دسترس قرار خواهد گرفت. من دوست دارم که این مجموعه برای کنسول نینتندو سوییچ نیز عرضه شود. من علاقه دارم که تا حد امکان این سری در پلتفرم‌ها و صفحه نمایش‌های بیشتر و مخلتفی اجرا شود. ما قصد داریم که با سری کال آو دیوتی مشابه بازی ماینکرفت برخورد کنیم.

در ادامه این مراسم، آقای فیل اسپنسر اشاره کرد که خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت این امکان را برای آن‌ها فراهم می‌کند که در حوزه بازی‌های موبایل نیز سرمایه‌گذاری کنند و بیشتر از همیشه در این عرصه حضور داشته باشند. در واقع، اظهارات اسپنسر به نحوی است که ظاهرا هدف مایکروسافت از خرید اکتیویژن بلیزارد، حضور فعال‌تر در حوزه بازی‌های ویدیویی بوده تا اینکه مالک سری کال آو دیوتی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا