بازی ویدئویی

مقایسه فروش پلی استیشن 5 با ایکس باکس سری ایکس در آمریکا

با استناد بر جدیدترین گزارش رسانه VGChartz، فروش پلی استیشن 5 در ماه نوامبر سال گذشته میلادی حدود ۶۶ هزار دستگاه بیشتر از ایکس باکس سری ایکس و اس بوده است.

در حال حاضر چیزی بیش از دو سال از عرضه کنسول‌های نسل جدید دو شرکت مایکروسافت و سونی می‌گذرد؛ پلتفرم‌هایی که عرضه آن‌ها چندان باب میل هواداران نبود و به خاطر کاهش تولید و کمبود قطعات و تراشه‌ها در بازار، همچنان خرید این دستگاه‌ها به راحتی امکان پذیر نیست و موجودی آن‌ها در سراسر جهان با محدودیت‌های زیادی روبه‌رو شده است.

هرچند، بخشی از این کمبود به خاطر افزایش تقاضا برای خرید کنسول‌های نسل نهم است. در واقع، گزارش‌های منتشر شده از سوی تحلیل‌گران نشان می‌دهد که با وجود تمامی این محدودیت‌ها، کنسول‌های جدید ایکس باکس و پلی استیشن از نظر فروش عملکرد بی‌نظیری داشته‌اند.

در همین راستا، جدیدترین گزارش منتشر شده از سوی رسانه معروف VGChartz گویای این موضوع است که شکافت میان فروش پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس در ماه نوامبر به ۶۶ هزار و ۲۸ دستگاه رسیده است. به عبارت ساده‌تر، فروش کنسول نسل نهمی سونی در ماه نوامبر سال ۲۰۲۲ میلادی بیشتر از ایکس باکس بوده است.

هرچند، اگر آمار و ارقام کل سال گذشته میلادی را در نظر بگیریم، این فاصله با ۱۷ هزار و ۲۹ دستگاه به نفع ردموندی‌ها است؛ به طوری که رشد فروش ایکس باکس در طول سال ۲۰۲۲ میلادی به طرز قابل توجهی بیشتر شده و چه بسا در بسیاری از ماه‌های سال از پلی استیشن 5 فراتر رفته است. 

در مجموع، از ابتدای ورود کنسول‌های نسل نهم به بازار تا آخرین روز از ماه نوامبر سال گذشته میلادی، فروش پلی استیشن 5 از مرز ۱۰ میلیون و ۳۲۴ هزار و ۵۳۰ دستگاه در ایالات متحده آمریکا عبور کرده است. از طرفی، فروش کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس نیز به رقم ۹ میلیون و ۳۱۶ هزار و ۷۲۸ دستگاه رسیده است.

بر این اساس، PS5 با اختلاف فروش ۱.۰۱ میلیون واحدی همچنان از رقیب خود جلوتر بوده و به عنوان پرفروش‌ترین کنسول نسل نهم به شمار می‌رود، اما با توجه به خرید پرحاشیه اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت و احتمال عرضه بازی‌های کال آو دیوتی در سرویس اشتراکی گیم پس و همچنین عدم افزایش قیمت کنسول‌های ایکس باکس، ممکن است فروش ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس در آینده نزدیک از پلی اسیتیشن 5 نیز جلوتر بزند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا