بازی ویدئویی

مقایسه آمار فروش پلی استیشن 5 در مقابل ایکس باکس سری ایکس و نینتندو سوییچ

بنا بر گزارش VGChartz، در این مطلب مروری خواهیم داشت بر مقایسه آمار فروش پلی استیشن 5 در مقابل ایکس باکس سری ایکس – اس و همچنین کنسول دستی نینتندو سوییچ، تا ببینیم که پس از گذشتن ۶۰ هفته از آغاز فروش جهانی کنسول‌های نسل نهمی، کدام یک از این سه دستگاه بیشترین خریدار را داشته‌اند.

سال ۲۰۲۰ از تاریک‌ترین دوران پاندمی ویروس کرونا بود که تماما با خانه‌نشینی کاربران همراه شد و به همین جهت نیز تجربه بازی‌های ویدیویی و تماشای فیلم‌های مختلف به یکی از بهترین تفریحات برای گذراندن وقت تبدیل شد. با این وجود هر قدر هم که این دوران خسته‌کننده بود، طرفداران دنیای گیم را با دیدن کنسول‌های نسل نهمی هیجان‌زده کرد!

در پاییز سال ۲۰۲۰، دو شرکت سونی و مایکروسافت بالاخره جدیدترین کنسول‌های نسل نهمی خود را با نام‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس – اس معرفی کردند و طولی نکشید تا فروش جهانی آن‌ها شروع شد. با این وجود در سال گذشته مشکلات کمبود چیپ مانع از دسترسی همه کاربرانی که قصد خرید داشتند، اما امروزه تعداد واحدهای عرضه شده هر دو دستگاه در حد قابل قبولی قرار دارد. به همین منظور، چرا پس از گذشتن ۶۰ هفته، آمار فروش کنسول‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس – اس و همچنین نینتندو سوییچ را با هم مقایسه نکنیم؟

آمار فروش پلی استیشن 5 در مقابل ایکس باکس سری ایکس – اس و نینتندو سوییچ

نمودار فروش جهانی:

  • ۱. پلی استیشن 5 با فروش ۱۷,۵۰۹,۴۷۸ واحد
  • ۲. نینتندو سوییچ با فروش ۱۶,۳۱۶,۳۸۰ واحد
  • ۳. ایکس باکس سری ایکس – اس با فروش ۱۱,۶۶۹,۴۴۱ واحد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا