بازی ویدئویی

مشکلات سری بازی GTA می‌توانند آینده این فرنچایز را به خطر بیندازند!

اعتراض طرفداران و اهمیت ندادن چندان راکستار به خواسته‌های آن‌ها، یکی از مهم‌ترین بازی‌های صنعت بازی‌سازی را تحت فشار سنگین قرار داده است. مشکلات سری بازی GTA باعث عصبانیت و دور شدن کاربران از این سری بازی شده است.

بدون شک همه ما انتظار داریم که بازی GTA 6 مانند تمام نسخه‌های پیشین سری بازی GTA به تمسخر عقاید بی پایه و اساس فرهنگ‌های متفاوت و به ویژه فرهنگ کشور آمریکا و طنز تاریک همیشگی خود ادامه دهد، ولی به عقیده بسیاری داستان بازی GTA Online به نحوی در حال پیشرفت بوده که چنین قدرتی را از نسخه بعدی خود می‌گیرد! گرچه باور چنین موضوعی، آن هم با قدرت بی‌حد و اندازه توسعه دهندگان سری بازی GTA سخت است، ولی فعالان و منتقدین معتقد هستند که بزرگ‌ترین محصول استودیو راکستار (Rockstar) به قدری پیشرفت کرده که سبب کاهش نوآوری در نسخه بعدی خود می‌شود و به نحوی راکستار در حال خالی کردن پشت خود است!

یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های سری بازی Grand Theft Auto، طنز بسیار تاریک آن است. این سری بازی و به ویژه بازی GTA V و در ادامه GTA Online، همیشه سنت تمسخر ترندهای جهانی و فرهنگ‌های بی‌پایه و اساس را به بهترین نحو به جا آورده‌اند. فارغ از اینکه این روش راکستار، سبب خنده تفکر یا حتی انزجار شما شود، سری بازی مذکور همیشه از این راه و روش استفاده کرده است. تبلیغات مشابه به واقعیت درون بازی، برنامه‌های تلویزیونی و گاهی تمام شاخص‌های یکی از شخصیت‌های بازی از این روند پیروی می‌کنند و همانطور که اشاره شد، بازی GTA V این شاخص از سری بازی GTA را به اوج رساند! این رویه سری بازی GTA به حدی رسیده که دیگر بازی‌ها از جمله Mass Effect 2 نیز به این موضوع اشاره کرده‌اند. میزان طنز این بازی این روزها به حدی رسیده که آن‌ها به راحتی قدرت تمسخر خود را نیز دارند!

از سوی دیگر، ریز تراکنش‌ها این روزها یکی از بخش‌های جدا ناپذیر بازی‌های ویدیویی هستند و شاید بگویید سری بازی GTA باید این موضوع را نیز به بار تمسخر بگیرد، ولی چنین چیزی امکان پذیر نیست چون بخش کلانی از سود بازی GTA Online بر پایه ریزتر اکنش‌ها بوده و به تازگی سبب اعتراض بسیاری از کاربران و منتقدین نیز شده است. شما در بازی GTA Online می‌توانید با خرید Shark Card پول حقیقی خود را تبدیل به پول درون بازی کنید که یکی از علنی‌ترین نمونه‌های ریز تراکنش است. شاید باور این موضوع سخت باشد ولی استفاده از Shark Card تقریبا در بازی GTA Online ضروری شده و پس از گذشت چندین سال از انتشار بازی، ما شاهد تورم در آن و افزایش قیمت وسایل مورد نیاز درون بازی هستیم! به همین دلیل رسانه‌ای که خود فرهنگ اشتباه را مورد حمله قرار می‌داد، امروزه بخشی از یک فرهنگ اشتباه و عذاب آور شده است و به نحوی قهرمان داستان تبدیل به شخصیت منفی شده است!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا