بازی ویدئویی

مدل جدید پلی استیشن 5 در سال ۲۰۲۳ میلادی عرضه می‌شود

بر اساس اظهارات اخیر یکی از اینسایدرهای معروف صنعت بازی‌های ویدیویی، به نظر می‌رسد که شرکت سونی در سال آینده مدل جدید پلی استیشن 5 را روانه بازار می‌کند.

در حال حاضر چیزی در حدود دو سال از عرضه کنسول‌های نسل جدید دو شرکت مایکروسافت و سونی می‌گذرد؛ پلتفرم‌هایی که به خاطر کمبود قطعات اولیه و تراشه‌ها در بازار، عرضه چندان قابل قبولی را تجربه نکردند و علی‌رغم همه تلاش‌ها، همچنان تولید و عرضه آن‌ها با محدودیت‌های زیادی روبه‌رو است.

در همین راستا، به طور معمول بعد از گذشت مدت نسبتا کوتاهی از عرضه مدل اولیه یک محصول، شرکت سازنده به مرور با ایجاد تغییراتی، مدل جدیدی دستگاه خود را روانه بازار می‌کند. کنسول پلی‌استیشن 5 نیز این قاعده پیروی کرده و تا به امروز دو مدل جدید دیگر از این دستگاه به دست بازیکنان رسیده است. با این حال، ظاهرا سونی هم اکنون روی توسعه یک مدل جدید دیگر نیز مشغول به کار است که گویا این کنسول تفاوت زیادی با مدل‌های پیشین خواهد داشت.

بر اساس گفته‌های تام هندرسون، یکی از اینسایدرهای معروف حوزه ویدیو گیم، بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی خط تولید مدل جدید پلی استیشن 5 را آغاز کرده که برجسته‌ترین ویژگی آن، قابلیت جداسازی درایو نوری دستگاه است. به عبارت دیگر، به نظر می‌رسد که کاربران در این مدل می‌توانند دیسک درایو را به طور جداگانه به همراه کابل USB C به کنسول خود متصل کنند. هندرسون مدعی است که قابلیت جداسازی درایو نوری هیچ تاثیری روی ظاهر کنسول نمی‌گذارد.

این اینسایدر معتقد است که کنسول مزبور از نظر مشخصات فنی تفاوتی با مدل‌های قبلی ندارد و هواداران نباید منتظر ارتقای سخت افزار دستگاه باشند. از طرفی، احتمالا این کنسول در سال ۲۰۲۳ میلادی عرضه می‌شود و به مرور جایگزین تمامی مدل‌های PS5 در بازار خواهد شد. گفته شده که سونی درایو نوری را در آینده به صورت جداگانه نیز به فروش می‌رساند.

دقت داشته باشید که شرکت سونی تا به این لحظه واکنشی از خود در قبال ادعاهای فوق نشان نداده و هیچ کدام یک از منابع رسمی نیز صحت این گفته‌ها را تایید و یا تکذیب نکرده است. بدین ترتیب، هنوز نمی‌توان با قاطعیت درباره عرضه مدل جدید پلی استیشن 5 با قابلیت جداسازی درایو نوری اظهار نظر کرد و طبق معمول، باید منتظر انتشار خبرهای موثق از سوی ژاپنی‌ها بمانیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا