بازی ویدئویی

مدت زمان The Game Awards 2022 نسبت به سال‌های قبل کمتر خواهد بود

جف کیلی (Geoff Keighley) به تازگی اعلام کرده است که مدت زمان The Game Awards 2022 نسبت به سال‌های قبل کمتر خواهد بود و در نتیجه شاهد نمایش‌های کمتری از بازی‌ها خواهیم بود.

به گفته جف کیلی، مجری و تهیه‌کننده اجرایی مراسم‌های The Game Awards، این مراسم امسال نسبت به سال‌های گذشته کوتاه‌تر خواهد بود و قرار است نمایش‌های بزرگ کمتری از بازی‌ها را در آن مشاهده کنیم. از زمانی که برگزاری این رویداد در سال ۲۰۱۴ آغاز شد، این مراسم با برخی از بزرگترین معرفی‌ها و رونمایی‌های بازی‌ها در صنعت بازی‌های ویدئویی همراه بود. اما با انجام این کار، مراسم The Game Awards هر سال طولانی‌تر و طولانی‌تر شده است. بنابراین به نظر می‌رسد که کیلی تصمیم گرفته است تا نمایش‌های امسال را از همه لحاظ کوتاه‌تر و کوچکتر کند تا در نتیجه مدت زمان The Game Awards 2022 نسبت به سال‌های قبل کاهش پیدا کند.

شهرت مراسم‌های The Game Awards به عنوان خانه‌ای برای معرفی‌ها و رونمایی‌های مهم از بازی‌های ویدئویی منجر به سطح باورنکردنی‌ای از محبوبیت شده است. در سال ۲۰۲۱، بیش از ۸۵ میلیون نفر پخش زنده این نمایش را به صورت زنده تماشا کردند. اما با احتساب پیش‌نمایش ۳۰ دقیقه‌ای آن، مراسم The Game Awards 2021 نیز با مدت زمان ۳ ساعت و ۴۲ دقیقه بسیار طاقت‌فرسا شده بود. نه تنها بینندگان و مخاطبان خسته شده بودند، بلکه بسته به این که یک تریلر در چه زمانی از رویداد پخش شود، میزان بینندگان یک آن می‌تواند ده‌ها میلیون نفر بالا و پایین برود.

جف کیلی در جریان پخشی که اخیرا در توییتر اسپیس (Twitter Spaces) داشت، به‌روزرسانی‌هایی را درباره آماده‌سازی مراسم The Game Awards امسال ارائه کرد. در طول این پخش زنده، او تائید کرد که نمایش امسال از نظر مدت زمان به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. او تخمینی در مورد مدت زمان The Game Awards 2022 ارائه نکرد، اما با توجه به مدت زمان تقریبا ۴ ساعته سال گذشته، کوتاه‌تر کردن آن نباید کار چندان دشواری باشد.

کیلی همچنین تائید کرد که همان طور که برای یک نمایش بسیار کوتاه‌تر منطقی است، رونمایی‌ها و معرفی‌های بازی کمتری در این نمایش وجود خواهد داشت. او می‌گوید که در این رویداد بازی‌های کمتر و همچنین بازی‌های بزرگ کمتری حضور خواهند داشت. در حالی که این ممکن است صرفا به دلیل کوتاه‌تر بودن نمایش باشد، کیلی به این موضوع اشاره می‌کند که این کار جهت تلاش برای تمرکز بیشتر روی جوایز نیز هست. او همچنین خاطر نشان می‌کند که مردم همیشه در مورد اینکه آیا به اندازه کافی روی این موضوع تمرکز دارند یا خیر، بحث می‌کنند.

فقط به این دلیل که مراسم امسال کوتاه‌تر است و قرار است شاهد نمایش‌های بازی کمتری نسبت به سال‌های گذشته باشیم، این بدان معنی نیست که چیزهای زیادی انتظار بازیکن‌ها را نخواهند کشید. کیلی می‌گوید که نمایش‌ها و رونمایی‌های The Game Awards 2022 قرار است واقعا عالی باشند و استودیوی‌های واقعا شگفت‌انگیزی از سراسر جهان به این رویداد آمده‌اند تا ساخته‌های خود را به بازیکن‌های جهان معرفی کنند. هیچ تیزر یا سرنخی برای آن چه که قرار است نمایش داده شود، فاش نشده اما تا به حال هیچ وقت به تعداد معرفی‌های مراسم The Game Awards نقدی وارد نبوده و بیشتر بازیکن‌ها از آن راضی بوده‌اند.

آن چه برای The Game Awards 2022 در نظر گرفته شده است، امسال به طور غیر عادی‌ای مخفی نگه داشته باشد. حضور تعداد کمی از بازی‌ها به طور کامل تائید شده است، مانند عنوان Tekken 8 که قرار است نمایشی در این مراسم داشته باشد. تغییر به یک برنامه کوتاه‌تر می‌تواند دلیلی باشد برای این که چرا کیلی سعی می‌کند The Game Awards را به نمایشی متمرکزتر با موارد پرکننده کمتر تبدیل کند. با این حال، برای نمایشی که در انجام کارهای قبلی بسیار موفق بوده است، حداقل می‌توان گفت که این تصمیم می‌تواند برای عده‌ای مقداری تعجب‌برانگیز بشد. این مراسم در تاریخ  ۹ دسامبر (۱۸ آذر) برگزار می‌شود و پیش‌نمایش آن از ساعت ۴ صبح به وقت تهران آغاز خواهد شد.

امسال هم قرار است مانند سال‌های پیشین شاهد یک رقابت بسیار جذاب میان بهترین بازی‌های سال باشیم. بازی‌های A Plague Tale: Requiem، Elden Ring، God of War Ragnarok، Horizon Forbidden West، Stray و Xenoblade Chronicles 3 امسال برای دریافت جایزه بهترین بازی سال نامزد شده‌اند. از نظر بازیکنان، دو عنوان God of War Ragnarok و Elden Ring مهم‌ترین نامزدهای امسال هستند و رقابت اصلی دریافت جایزه بهترین بازی سال بین دو اثر تحسین‌شده خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا