بازی ویدئویی

مجموع فروش پلی استیشن 4 دو برابر ایکس باکس وان است

مایکروسافت برای توجیه خرید اکتیویژن بلیزارد در پیامی اعلام کرد که مجموع فروش پلی استیشن 4 بیش از دو برابر ایکس باکس وان است.

کمتر از دو سال از عرضه‌ کنسول‌های نسل نهم دو شرکت مایکروسافت و سونی می‌گذرد؛ پلتفرم‌هایی که جدا از ارتقای چشمگیر سخت افزاری، از ویژگی‌های منحصر به فرد و جدیدی بهره می‌برند. با این حال و علی‌رغم اتمام چرخه عمر کنسول‌های نسل هشتم، هنوز هم بخش عظیمی از جامعه بازیکنان با استفاده از این پلتفرم‌ها به تجربه بازی‌ها می‌پردازند و گویا حالا حالاها پرونده ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 بسته نمی‌شود.

اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی مدتی پیش اعلام کرد که فروش کنسول پلی استیشن 4 در سرتاسر جهان از مرز ۱۱۷.۲ میلیون دستگاه عبور کرده است. با این وجود، کمپانی مزبور در گزارش‌های جدید خود به آمار جدید فروش این کنسول اشاره نمی‌کند و آن‌طور که به نظر می‌رسد، روند تولید دستگاه در اواخر سال جاری میلادی به پایان خواهد رسید.

در طرف دیگر بازار، مایکروسافت در ماه‌های گذشته رسما از توقف تولید ایکس باکس وان و تمرکز بیشتر روی کنسول‌های جدید خود خبر داد. همچنین، این کمپانی بعد از اعتراف به شکست خود در نسل هشتم، آمار و ارقام دقیقی از میزان فروش ایکس باکس وان ارائه نکرد و عملکرد تجاری دستگاه همواره در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

در این میان، چند وقتی است که مایکروسافت به دنبال جلب رضایت سازمان‌های نظارتی ایالات متحده آمریکا است تا بتواند خرید اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) به ارزش ۶۸.۷ میلیارد دلار را نهایی کند. این کمپانی در روزهای اخیر با ارائه مدارک و اسناد متعدد، ضمن اینکه سونی را به انحصارگرایی متهم کرده، بر این باور است که این معامله آسیبی به فضای رقابتی در صنعت بازی‌های ویدیویی نمی‌رساند.

در همین راستا، ردموندی‌ها مدتی پیش خاطرنشان کردند که شرکت سونی در حال حاضر رهبری حوزه ویدیو گیم را در اختیار دارد و این رهبری بر اساس سیاست‌های انحصارگرایی صورت گرفته است؛ این در حالی است که مایکروسافت همواره رویکرد بازی محور را در اولویت اصلی خود قرار داده و بعد از تکمیل خرید اکتیویژن بلیزارد، برنامه‌ای برای انتشار انحصاری سری کال آو دیوتی برای ایکس باکس ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا