بازی ویدئویی

مایکروسافت: بازی‌های Call of Duty برای همیشه روی پلی استیشن عرضه می‌شوند

رئیس کل بخش گیمینگ شرکت مایکروسافت به صراحت اعلام کرد تا زمانی که پلی استیشن وجود داشته باشد، بازی های Call of Duty برای این پلتفرم عرضه خواهند شد.

احتمالا اطلاع دارید که مایکروسافت در اوایل سال جاری میلادی با پرداخت ۶۸.۷ میلیارد دلار کمپانی اکتیویژن بلیزارد را خریداری کرد. در پی این معامله، ردموندی‌ها مالکیت تمام استودیوها و بازی‌های این شرکت از جمله سری محبوب کال آو دیوتی را به دست می‌گیرند.

ردموندی‌ها معتقد هستند که هدف اصلی این خرید اکتیویژن بلیزارد، ورود ایکس باکس به بازار بازی‌های موبایل است. این در حالی است که بیشتر نگرانی‌ها مربوط به سرنوشت سری کال آو دیوتی و احتمال عرضه آن‌ها در سرویس اشتراکی گیم پس است. به همین خاطر، شرکت سونی و هواداران پلی استیشن حسابی نگران تایید این معامله هستند.

با توجه به اهمیت این موضوع، سازمان‌های نظارتی بسیاری از کشورها از جمله آمریکا و بریتانیا به دقت نتایج این خرید را بررسی می‌کنند. در همین حین، بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی در تلاش است تا ثابت کند این قرارداد آسیب‌های جبران ناپذیری را به فضای رقابتی صنعت بازی‌ها وارد می‌کند. در طرف مقابل، مایکروسافت نیز سعی بر این دارد تا با جلب اعتماد نهادها و تایید این خرید، در نهایت اکتیویژن بلیزارد را به ایکس باکس ملحق کند. 

مدیران مایکروسافت تاکنون بارها و بارها اعلام کرده‌اند که قرار نیست بازی های Call of Duty به صورت انحصاری برای ایکس باکس عرضه شوند. حال در تازه‌ترین این بیانیه‌ها، ساعاتی قبل آقای فیل اسپنسر، رئیس کل ایکس باکس، در گفت‌وگویی به صراحت خاطرنشان کرد که عناوین مجموعه مزبور تا زمانی که پلی استیشن وجود داشته باشد، برای این پلتفرم منتشر خواهند شد.

او بار دیگر تاکید کرد که مایکروسافت هیچ برنامه‌ای برای حذف کال آو دیوتی از پلی استیشن ندارد. از طرفی، اسپنسر با اشاره به خرید و تصاحب بازی پرطرفدار ماینکرفت، اذعان داشت که ردموندی‌ها هرگز به دنبال عرضه انحصاری بازی‌ها نیستند و همواره با افزایش تعداد پلتفرم‌های پشتیبان، جامعه بازیکنان آثار خود را گسترش می‌دهند.

فیل اسپنسر در این زمینه توضیح می‌دهد:

هدف ما این نیست که سری کال آو دیوتی را از پلی استیشن حذف کنیم. هدف ما این نیست. تا زمانی که پلی استیشن وجود داشته باشد، ما آثار این مجموعه را برای آن عرضه می‌کنیم. در واقع، ما همچنان بازی های کالاف دیوتی را برای پلی استیشن منتشر خواهیم کرد؛ دقیقا مشابهی کاری که با بازی ماینکرفت کردیم. زمانی که ما این اثر را خریداری کردیم، نه تنها پلتفرم‌های پشتیبان آن را کاهش ندادیم، بلکه بازی را برای دیگر پلتفرم‌ها نیز عرضه کردیم و جامعه آن را به مرور گسترش دادیم. به نظر من، این اتفاق برای جامعه بازیکنان ماینکرفت عالی بوده است. وقتی که من به آینده سری کال آو دیوتی نگاه می‌کنم، دقیقا قصد دارم که همین کار را برای آن انجام بدهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا