بازی ویدئویی

قیمت بسیاری از بازی‌های یوبیسافت افزایش پیدا می‌کند

بعد از گذشت دو سال از شروع نسل نهم، شرکت یوبیسافت نیز در نهایت قیمت برخی از بازی های خود را افزایش می‌دهد.

برای چندین دهه پی‌درپی، قیمت بازی‌های بزرگ برابر با ۶۰ دلار بود. با این حال، در زمان شروع نسل نهم صنعت بازی‌های ویدیویی، بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی با اشاره به افزایش هزینه‌های تولید بازی‌ها در طول سال‌های اخیر، اعلام کرد که از این پس عناوین انحصاری پلی استیشن با قیمت ۷۰ دلار عرضه می‌شوند. در واقع، سونی اولین شرکتی بود که به افزایش ده دلاری قیمت بازی‌ها چراغ سبز نشان داد.

در ادامه، کمپانی توکی گیمز نیز از این قاعده پیروی کرد و قیمت محصولات خود را ده دلار گران‌تر کرد. طولی نکشید که اکتیویژن بلیزارد، الکترونیک آرتز و اسکوئر انیکس نیز به این جمع ملحق شدند و در حال حاضر، شماری از بازی‌های نسل نهم با قیمت ۷۰ دلار فروخته می‌شوند. در همین راستا، به نظر می‌رسد که شرکت یوبیسافت نیز بعد از گذشت دو سال از شروع نسل نهم، تصمیم گرفته تا قیمت بازی‌های خود را افزایش دهد.

به بیان دقیق‌تر، آقای ایو گیموت، مدیرعامل یوبیسافت، ساعاتی پیش در گفت‌وگو با رسانه معروف Axios اعلام کرد که رویکرد این کمپانی در قبال قیمت‌گذاری برخی از بازی‌ها با تغییراتی روبه‌رو شده و از این پس تمامی بازی‌های AAA (عناوینی که بودجه کلانی برای ساخت دارند) با قیمت ۷۰ دلار به فروش می‌رسند. هرچند، او خاطرنشان کرد که برخی از آثار با همان قیمت‌های رقابتی فروخته می‌شوند.

ایو گیموت در این زمینه توضیح می‌دهد:

برخی از بازی‌ها با همان قیمت‌های رقابتی به بازار عرضه می‌شوند. با این حال، بازی‌های بزرگ و AAA از این پس با قیمت ۷۰ دلار به فروش می‌رسند.

بازی Skull and Bones از جمله آثار مورد انتظار و بزرگ یوبیسافت در سال جاری میلادی به شمار می‌رود که نسخه نسل نهم آن در حال حاضر ۷۰ دلار قیمت‌گذاری شده است. این بازی دزدان دریایی قرار است در تاریخ ۸ نوامبر سال ۲۰۲۲ میلادی (۱۷ آبان ماه) برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و پلی استیشن 5 و همچنین پلتفرم‌های رایانه‌ی شخصی، گوگل استادیا و آمازون لونا عرضه شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا