بازی ویدئویی

قابلیت جدید برنامه ایکس باکس معرفی شد

قابلیت جدید برنامه ایکس باکس «Game Performance Fit Indicator» خیال گیمرها را از احتمال اجرا شدن یا نشدن بازی‌ها راحت می‌کند.

حقیقت ماجرا این است که سال‌ها پیش بسیاری از پی‌سی پلیرها از کمبود لانچرها برای اجرای بازی‌ها شکایت می‌کردند. در ابتدای امر گیمرها فقط استیم را برای دانلود و نصب بازی‌ها در اختیار داشتند اما روز به روز لانچرهای بیشتری منتشر شد که گیمرها می‌توانستند به وسیله‌ آن‌ها بازی‌های مورد علاقه خود را دانلود و نصب کنند.

از معروف‌ترین‌‌های حال حاضر می‌توان به لانچر اپیک گیمز و بتل نت اشاره کرد. لانچر بتزدا نیز یکی از این لانچرها بود که چند ماه پیش سرورهای آن بسته شد و اطلاعات کاربرانش به سرویس استیم منتقل گردید. همچنین می‌توان گفت که هم اکنون برنامه ایکس باکس یکی از لانچر‌های مورد علاقه‌ی گیمرها است. در حقیقت دلیل عمده محبوبیت این برنامه دسترسی سریع به سرویس پرطرفدار «Xbox Game Pass» است. همچنین چندین ویژگی جدید برای این برنامه ارائه شده است که هدف از آن‌ها ایجاد تجربه‌ای خوشایند برای پی‌سی پلیرها است.

یکی از این ویژگی‌ها اضافه شدن حالت «Modding» است که به گیمرها و سازندگان این امکان را می‌‌دهد تا به فایل‌های بازی دسترسی مستقیم داشته باشند و ساختن انواع مودها و اضافه کردن آن‌ها به بازی‌ها دور از دسترس نباشد. ویژگی جدید و جالب دیگری که قرار است به این برنامه اضافه شود، تا حدود زیادی از نگرانی‌های پی‌سی پلیرها کم می‌کند. نام قابلیت جدید برنامه ایکس باکس «Game Performance Fit Indicator» است که گیمرها را قبل از دانلود بازی از احتمال اجرا شدن یا نشدن آن بر روی سیستم مربوطه مطلع می‌کند که همین مورد تا حدود زیادی خیال گیمرها را راحت خواهد کرد.

عملکرد این قابلیت به این شکل است که «اطلاعات عملکردی» (Performance Data) سیستم‌های مشابه با سیستم شما را بررسی و این اطلاعات را در اختیارتان قرار می‌دهد، تا با خیال راحت بازی مورد علاقه خود را دانلود و نصب کنید. برای مثال اگر قصد دانلود شاهکار جدید بتزدا Starfield را داشته باشید، این قابلیت از نظر اقتصادی و زمانی به شما کمک می‌کند.  نسخه پی سی برنامه ایکس باکس، تنها برنامه‌ای نیست که به‌روزرسانی‌ها و قابلیت‌های جدیدی را دریافت کرده است. قابلیت گذاشتن استوری مانند اینستاگرام و فیسبوک به برنامه موبایل «Xbox» نیز اضافه شده است و گیمرها می‌توانند مشخصات سیستمی، لحظات و تجربه‌های گیمینگ خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

اما نظر شما در رابطه با قابلیت جدید برنامه ایکس باکس چیست؟ نظرات خود را با ما و سایر کاربران سرگرمی به اشتراک بگذارید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا