بازی ویدئویی

فیل اسپنسر نسبت به تکمیل خرید اکتیویژن بلیزارد خوش‌بین است

فیل اسپنسر، مدیر کل بخش گیمینگ مایکروسافت، در گفت‌وگویی اعلام کرد که حس خوبی نسبت به موافقیت سازمان‌های نظارتی با خرید اکتیویژن بلیزارد توسط ایکس باکس دارد.

شرکت مایکروسافت در اوایل سال جاری میلادی با خرید کمپانی نامدار اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) به ارزش ۶۸.۷ میلیارد دلار همه بازیکنان را شوکه کرد؛ توافقی که به دنبال آن مالکیت استودیوهایی ارزشمندی از جمله تری‌آرک، اینفینیتی وارد و بلیزارد اینترتینمنت در اختیار ردموندی‌ها قرار می‌گیرد و مهم‌تر از همه، ایکس باکس از این پس درباره آینده و سرنوشت بازی‌های پرطرفداری همچون سری کال آو دیوتی تصمیم‌گیری می‌کند.

با توجه به اهمیت این موضوع، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا به همراه دپارتمان عدالت ایالات متحده عواقب و نتایج قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد را برای جلوگیری از سوء اقدامات احتمالی به طور دقیق بررسی می‌کنند اگر سازمان‌های نظارتی با این خرید موافقت نکنند، معامله ردموندی‌ها قرارداد علی‌رغم توافق طرفین به کلی لغو می‌شود.

به همین خاطر، شرکت مایکروسافت بارها و بارها اهداف خود از خرید اکتیویژن بلیزارد را به صراحت بیان کرده و آن‌طور که به نظر می‌رسد، ردموندی‌ها به دنبال تصاحب فرنچایزهای محبوب نیستند و همچنان به انتشار بازی‌های چند پلتفرمی ادامه می‌دهند. به بیان دیگر، ایکس باکس برنامه‌ای برای انتشار انحصاری سری Call of Duty ندارد و بازی‌های جدید این فرنچایز برای پلی استیشن نیز عرضه خواهد شد.

در حالی که تایید یا عدم تایید این معامله از سوی سازمان‌های نظارتی در هاله‌ی از ابهام قرار دارد، ساعاتی پیش آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس کل ایکس باکس، در گفت‌وگو با رسانه بلومبرگ اعلام کرد که مذاکرات صورت گرفته در این زمینه مثبت به نظر می‌رسند و او به شخصه نسبت به موافقیت نهادهای نظارتی کشورها با این معامله خوش‌بین است.

فیل اسپنسر در این زمینه توضیح می‌دهد:

من درباره روندی که تا به امروز طی شده، حس خوبی دارم. اما برخی از افرادی که چندان با حوزه ویدیو گیم آشنا نیستند، همواره سوال‌های متعددی نظیر اهداف مایکروسافت از این خرید چیست؟ این معامله چع معنایی دارد؟ آیا بعد از گذشت پنج سال از این توافق، به رقابت در بازار فشار وارد می‌شود؟ آیا این یک بازار در حال رشد است؟ مطرح می‌کنند. من هرگز یک قرارداد ۷۰ میلیارد دلاری انجام نداده‌ام، پس نمی‌دانم که اعتمادم نسبت به این قضیه به چه معنا است. با این حال، می‌توانم بگویم که گفت‌وگوهایی که در این زمینه داشته‌ایم، مثبت به نظر می‌رسند.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا