بازی ویدئویی

فیل اسپنسر از کنسول بعدی ایکس باکس می‌گوید

به نظر می‌رسد که رئیس بخش گیمینگ شرکت مایکروسافت از همین حالا ایده‌ها و ویژگی‌های جدید کنسول بعدی ایکس باکس را بررسی می‌کند.

در حال حاضر چیزی در حدود دو سال از عرضه کنسول‌های جدید شرکت‌های مایکروسافت و سونی به بازار می‌گذرد. برخلاف نسل قبلی، ردموندی‌ها نسل نهم را با عرضه دو کنسول متفاوت آغاز کردند که بر اساس گزارش‌ها، این دو دستگاه تا به امروز از نظر تجاری عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشته‌اند و با توجه به تداوم پشتیبانی‌ها از سرویس اشتراکی گیم پس و توسعه عناوین انحصاری متنوع، ظاهرا روند رو به رشد آن‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.

با این حال، همان‌طور که انتظار می‌رفت، تاکنون شایعه‌های گوناگونی مبنی بر ساخت کنسول‌های میان نسلی و جدید ایکس باکس و حتی پلی استیشن به گوش رسیده که البته صحت آن‌ها در هاله‌ا از ابهام قرار دارد. در همین راستا، ساعاتی قبل آقای فیل اسپنسر، رئیس کل بخش گیمینگ شرکت مایکروسافت، در تازه‌ترین گفت‌وگوی خود از کنسول بعدی ایکس باکس و ایده‌های جالب توسعه دهندگان برای ساخت آن سخن گفته است.

فیل اسپنسر در این مصاحبه خاطرنشان کرد که به تازگی با هیدئو کوجیما، خالق سری متل گیر و مالک استودیوی کوجیما پروداکشنز، درباره ایده‌های جدید برای ساخت کنسول بعدی ایکس باکس صحبت کرده و بدون شک از بازخوردهای او و سایر بازی‌سازان برای تولید کنسول جدید استفاده خواهد کرد. بر این اساس، به نظر می‌رسد که مایکروسافت از همین حالا به دنبال ساخت کنسول بعدی خود است.

فیل اسپنسر در این زمینه توضیح می‌دهد:

بازی‌سازان مختلف تا به امروز بازخوردهای زیادی در خصوص ویژگی‌های جدید سخت‌افزارهای ما ارائه می‌دهند. به طور مثال، در بسیاری از مواقع آن‌ها می‌گویند که ترجیح می‌دهد کنسول ایکس باکس توانایی انجام یک سری از کارها را داشته باشد. در حالی که ما در مایکروسافت ایده‌هایی برای ساخت سخت‌افزارهای بعدی خود در نظر گرفتیم، اما از ایده‌ها و بازخوردهای سایر بازی‌سازان نیز در فعالیت‌های اداری، سخت افزار و حتی سرویس‌ها و خدمات خود استفاده می‌کنیم. البته، این ایده‌ها با کمک تیم‌های فرست پارتی ایکس باکس بررسی می‌شوند، اما پیش از همه چیز، از آن‌ها می‌پرسیم که چه نظری برای آینده دارید؟

در همین حین، فیل اسپنسر اذعان داشت که به تازگی به کشور ژاپن سفر کرده و از نزدیک با هیدئو کوجیما دیدار کرده است. ظاهرا در این ملاقات صحبت‌هایی در خصوص بازی جدید و انحصاری کوجیما پروداکشنز برای ایکس باکس به میان زده و آن‌ها درباره قابلیت‌های سخت‌افزاری کنسول‌های ایکس باکس نیز گفت‌وگو کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا