بازی ویدئویی

فروش بازی Elden Ring در هفته اول انتشار چقدر بود؟

شواهد امر گویای این موضوع است که فروش بازی Elden Ring در اولین هفته‌ی انتشار در پلتفرم استیم به بیش از ۱۰ میلیون نسخه رسیده است.

برهیچکس پوشیده و پنهان نیست که الدن رینگ یکی از بهترین بازی‌های نقش آفرینی صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود؛ اثری که چند هفته‌ای از انتشار آن توسط شرکت باندای نامکو اینترتینمنت می‌گذرد. این عنوان به لطف ارائه‌ی گیم‌پلی جذاب و روایت داستان درگیرکننده حسابی تحسین منتقدها را برانگیخت و با استقبال گسترده‌ی بازیکنان در سراسر جهان مواجه شد؛ به طوری که بازی در حال حاضر بیشترین امتیاز تاریخ اوپن متاکریتیک را به خود اختصاص داده و از نظر تعداد کاربران همزمان در استیم رکورد زده است.

بر اساس آمار و ارقام منتشر شده از سوی استیم، تعداد کاربران همزمان بازی در این پلتفرم به بیش از ۹۵۳ هزار نفر رسیده که به دنبال آن، الدن رینگ به عنوان ششمین بازی محبوب تاریخ استیم شناخته می‌شود. از طرفی، پیش‌تر اشاره شد که این عنوان با پشت سر گذاشتن آثار تحسین‌شده‌ی Dark Souls 3 و Sekiro: Shadows Die Twice، به بزرگترین عرضه‌ی استودیوی فرام‌سافتور تبدیل شده است.

حال در تازه‌ترین خبرها، چندی پیش منبع SteamSpy که اغلب فروش بازی‌ها در شبکه‌ی استیم را بررسی می‌کند، مدعی است که میزان فروش الدن رینگ در هفته‌ی اول انتشار از مرز ۱۰ میلیون نسخه در سراسر جهان عبور کرده است. نکته جالب اینجا است که این رقم مختص فروش بازی در فروشگاه استیم بوده و شامل فروش آن در فروشگاه‌های دیگر از جمله پلی‌استیشن و ایکس‌باکس نمی‌شود. جدا از این‌ها، فروش نسخه‌ی فیزیکی بازی نیز در این گزارش در نظر گرفته نشده است.

ذکر این نکته مهم است که استیم اسپای به میزان فروش بازی‌ها دسترسی ندارد، بلکه گزارش خود را بر اساس تعداد بازیکنانی که مالک یک بازی هستند، گردآوری می‌کند. از طرفی، این منبع تنها حساب‌هایی را بررسی می‌کند که بر روی حالت عمومی تنظیم شده باشند. از این رو، آن دسته از اکانت‌هایی که به طور خصوصی هستند، در گزارش استیم اسپای لحاظ نمی‌شوند. با توجه به این گفته‌ها، می‌توان ادعا کرد که فروش الدن رینگ در رایانه‌ی شخصی حتی فراتر از ۱۰ میلیون نسخه بوده است.

استودیوی فرام‌سافتور و شرکت باندای نامکو اینترتینمنت هنوز گزارشی مبنی بر میزان فروش بازی Elden Ring منتشر نکرده‌اند و چه بسا هیچ کدام یک از منابع رسمی نیز اظهارات وب‌سایت استیم اسپای را تایید و یا تکذیب نکرده است. بر این اساس، تا به این لحظه نمی‌توان با قاطعیت درباره فروش ده میلیون نسخه‌ای الدن رینگ در هفته‌ی اول انتشار در فروشگاه بزرگ استیم سخن گفت و طبق معمول، باید منتظر خبرهای موثق و رسمی بمانیم.

ناگفته نماند که پس از انتشار موفقیت‌آمیز الدن رینگ، به نظر می‌رسد که تیم سازنده روی ساخت اولین بسته‌ی الحاقی آن فعالیت می‌کنند. در همین راستا، لنس مک‌دونالد، از دیتاماینرهای معروف استرالیایی که اغلب دیتای بازی‌های استودیوی فرام‌سافتور را بررسی می‌کند، مدتی قبل اعلام کرد که در فایل‌های بازی متوجه وجود یک میدان بزرگ نبرد در الدن رینگ شده که البته دستیابی به این منطقه برای عموم غیرممکن است. بسیاری از بازیکنان معتقد هستند که این فایل‌ها احتمالا به انتشار بسته‌ی گسترش‌دهنده بازی اشاره می‌کند که در پی آن، حالت PvP یا همان بازیکن در برابر بازیکن به الدن رینگ اضافه خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا