بازی ویدئویی

فروش بازی Dying Light 2 در ماه اول انتشار چقدر بود؟

بر اساس بیانیه‌ی اخیر استودیو لهستانی تک‌لند، فروش بازی Dying Light 2 در نخستین ماه از انتشار خود به بیش از ۵ میلیون نسخه در سراسر جهان رسیده است.

بعد از سال‌ها صبر و انتظار و فراز و نشیب‌های متعدد، سرانجام اوایل سال جاری میلادی بود که استودیو تک‌لند دومین نسخه از سری دایینگ لایت را برای پلتفرم‌های هدف عرضه کرد. این عنوان پسا آخرالزمانی به لطف محتوای متنوع، گیم‌پلی هیجان‌انگیز و روایت داستان درگیرکننده، به خوبی توانست انتظارهای منتقدها را برآورده کند و با دریافت بازخوردهای مثبت از سوی بازیکنان، به عنوان یکی از محبوب‌ترین آثار امسال برشمرده می‌شود.

اگر خاطرتان باشد، چند هفته‌ی پیش بود که تک‌لند در پیامی رسما اعلام کرد که فروش بازی دایینگ لایت ۲ در سه روز اول انتشار از مرز ۳ میلیون نسخه عبور کرده استِ رقمی که بدون هیچ شک و تردیدی، مهر تاییدی بر موفقیت بازی می‌زند. در همین راستا، چندی پیش گزارش جدیدی از میزان فروش بازی منتشر شد که با استناد بر آن، به نظر می‌رسد فروش Dying Light 2 در نخستین ماه انتشار خود به بیش از ۵ میلیون نسخه در سراسر جهان رسیده است.

نکته مهم ماجرا این است که تک‌لند به تداوم فروش بازی اشاره کرده و ظاهرا روند رو به رشد آن همچنان ادامه دارد. از این رو، ممکن است که تا به امروز بالغ بر هفت میلیون نسخه از بازی فروخته شده بود. در همین حین، استودیو تک‌لند خاطرنشان کرد که بازی Dying Light از زمان عرضه در سال ۲۰۱۵ میلادی تا به امروز چیزی در حدود ۲۰ میلیون نسخه در سرتاسر دنیا فروش داشته است.

مدیرعامل استودیو تک‌لند درباره این موفقیت‌ها توضیح می‌دهد:

موفقیت سری دایینگ لایت نمونه‌ی بسیار عالی از تجربه‌ای فراموش نشدنی است که ما برای مخاطبان خود خلق کرده‌ایم!

داستان بازی در حدود بیست سال پس از اتفاقات نسخه‌ی اول مجموعه جریان دارد؛ جایی که دنیا به دنبال حمله‌ی دیوانه‌وار زامبی‌ها وارد دوره‌ی تاریکی شده و این بار هیچ نشانه‌هایی از فرهنگ، اقتصاد، آموزش و دیگر مواردی که جامعه‌ی بشری را تعریف می‌کنند، نیست. شخصیت اصلی یعنی ایدن کلدوال برای یافتن میا، خواهرش، به شهر می‌رود. در طول این ماجراجویی، ایدن با گروه‌های مختلفی روبه‌رو می‌شود که به دنبال تصمیمات خود، وضعیت حال و آینده‌ی جهان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

بد نیست اشاره کنم که تیم سازنده پیش‌تر اعلام کرده بود که آپدیت بزرگ این عنوان در اواخر ماه آوریل امسال (مصادف با اواسط اردیبهشت ماه) به صورت رایگان برای تمامی پلتفرم‌ها عرضه خواهد شد. آن‌طور که گفته شده، این به‌روزرسانی در کنار رفع شماری از مشکلات فنی، حالت نیو گیم پلاس را به بازی اضافه می‌کند تا افرادی که بخش داستانی را به اتمام رسانده‌اند، این بار با چالش‌های بیشتر بازی را از ابتدا تجربه کنند. هرچند، محتوای بخش داستانی بازی بسیار غنی بوده؛ به طوری که اتمام بخش اصلی داستان بازی نزدیک به ۲۰ ساعت به طول می‌انجامد. با این حال، اگر برای اکتشاف به تمامی نقاط نقشه سر بزنید، این عنوان تا ۵۰۰ ساعت شما را به خود سرگرم می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا