بازی ویدئویی

عرضه اشتراک خانوادگی ایکس باکس گیم پس

بعد از مدت‌ها صبر و انتظار، در نهایت شرکت مایکروسافت اشتراک خانوادگی ایکس باکس گیم پس را به طور آزمایشی در دو کشور کلمبیا و ایرلند عرضه کرد.

بدون شک راه‌اندازی سرویس ایکس باکس گیم پس یکی از مهم‌ترین دستاوردهای مایکروسافت در صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود؛ سرویسی که کاتالوگی گسترده و متنوعی از بازی‌های جدید و قدیمی را در قالب اشتراک‌های ماهانه با قیمت بسیار ارزان به کاربران ارائه می‌دهد. طبق آخرین گزارش‌های، این سرویس بالغ بر ۲۵ میلیون کاربر در جهان دارد و به لطف پشتیبانی‌های مستمر ردموندی‌ها، روز به روز گسترش می‌یابد.

در این میان، ارائه اشتراک خانوادگی گیم پس یکی از خواسته‌های مهم مشترکین در طول چند سال اخیر بود؛ به طوری که در صورت عضویت یک فرد، اعضای خانواده او نیز به رایگان بتوانند از امکانات سرویس مزبور بهره‌مند شوند. در حالی که مایکروسافت تا پیش از امروز واکنشی از خود در این زمینه نشان نداده بود، اما بر اساس بسیاری از حدس و گمان‌ها، به نظر می‌رسید که این اشتراک در اواخر سال جاری میلادی برای عموم عرضه می‌شود.

در همین راستا، سرانجام شرکت مایکروسافت ساعاتی پیش امکان عضویت چندنفره یا خانوادگی در گیم پس را برای کاربران ایکس باکس اینسایدرز در دو کشور کلمبیا و ایرلند فراهم کرد. به بیان دقیق‌تر، در حال حاضر مشترکین و کاربران بتا با خرید اشتراک چندنفره ایکس باکس گیم پس آلتیمیت به قیمت حدودی ۲۵ دلار می‌توانند حداکثر تا ۴ نفر از امکانات و مزایای این سرویس به طور جداگانه بهره‌مند شوند.

این عضویت هم اکنون با نام Xbox Game Pass – Insider Preview در فروشگاه اینترنتی ایکس باکس در کلمبیا و ایرلند قابل خریداری است. نکته جالب‌تر اینکه در این طرح می‌توان کاربران عادی (بازیکنانی که عضو ایکس باکس اینسایدرز نیستند) را برای عضویت در این اشتراک دعوت کرد، اما منطقه جغرافیایی حساب کاربری آن‌ها باید یکی از دو کشور مزبور باشد. گفتنی است که برای ثبت نام در این طرح محدودیت زمانی در نظر گرفته شده است.

اگر اشتراک یک ماهه گیم پس آلتیمیت داشته باشید، می‌توانید آن را به اشتراک ۱۸ روز در طرح خانوادگی تبدیل کنید. البته، دقت داشته باشید که در صورت تبدیل اشتراک، دیگر راهی برای بازگشت به طرح قبلی وجود ندارد و تا زمان انقضای طرح خانوادگی نمی‌توانند به‌ طرح عادی گیم پس آلتیمیت بازگردید. همچنین، ناگفته نماند که کاربران Xbox All Access امکان دسترسی به طرح آزمایشی خانوادگی گیم پس را ندارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا