بازی ویدئویی

عدم استقبال بازیکنان از انتشار بازی Uncharted برای کامپیوتر

شواهد امر گویای این موضوع است که بازیکنان آن‌طور که باید و شاید از انتشار بازی Uncharted برای کامپیوتر استقبال نکرده‌اند.

به دنبال تغییر سیاست و رویکرد بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی در قبال بازی‌های انحصاری پلی استیشن، چند وقتی است که شماری از عناوین پرطرفدار برای پلتفرم رایانه شخصی نیز منتشر می‌شود. بعد از عرضه هورایزن زیرو داون، دیزگان، مرد عنکبوتی و خدای جنگ برای کامپیوتر، اکنون نوبت به نسخه کالکشن و ریمستر آنچارتد رسید که مدتی پیش این عنوان مهیج تقدیم پی‌سی بازها شد.

حال بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی دیتابیس استیم، به نظر می‌رسد که ریمستر آنچارتد ضعیف‌ترین انتشار را در میان تمام بازی‌های انحصاری سونی در پلتفرم رایانه شخصی داشته است. در واقع، این منبع مدعی است که اثر مزبور تا به امروز توانسته حداکثر ۱۰ هزار و ۸۵۱ بازیکن را به خود جذب کند که این رقم به طور قابل توجهی کمتر از سایر عناوین منتشر شده برای پی سی از سوی شرکت سونی بوده و جالب‌تر اینکه این عنوان جایگاهی در میان ۱۰۰ بازی محبوب استیم نیز ندارد.

برای مقایسه، بازی تحسین‌شده Horizon Zero Dawn کار خود را با چیزی حدود ۵۶ هزار بازیکن آغاز کرده بود و اثر مرد عنکبوتی نیز در زمان عرضه چیزی در حدود ۶۶ هزار بازیکن در پلتفرم رایانه شخصی داشت. موفق‌ترین اثر سونی در کامپیوتر، گاد آو وار است که در زمان انتشار چیزی بیش از ۷۳ هزار بازیکن مشغول تجربه آن بودند. علاوه بر این‌ها، بازی آخرالزمانی دیزگان نیز تقریبا ۲۷ هزار بازیکن را به خود جذب کرده بود.

عدم استقبال بی‌نظیر بازیکنان از انتشار بازی Uncharted برای کامپیوتر دلایل زیادی دارد. یکی از مهم‌ترین آن‌ها این است که بازی در زمان چندان مناسبی به بازار عرضه نشده است. در واقع، شماری از بازی‌های بزرگ و مورد انتظار در فصل پاییز منتشر می‌شوند و عرضه یک اثر ریمستر و قدیمی در این بازه بدون شک تاثیر منفی روی موفقیت و عملکرد تجاری آن می‌گذارد؛ به خصوص که بازی کال آو دیوتی مدرن وارفر ۲ طی روزهای آینده عرضه خواهد شد و چه بسا بازیکنان در صورت پیش خرید آن، از همین حالا می‌توانند به تجربه بخش کمپین آن بپردازند.

علاوه بر بازی جدید کال آو دیوتی، طی روزهای اخیر دو بازی مورد انتظار دیگر به نام‌های گاتهام نایتس و Plague Tale Requiem عرضه شدند؛ اتفاقی که کار را برای درخشش و موفقیت ریمستر آنچارتد سخت‌تر کرده و احتمالا اعنوان به مرور زمان به فروش قابل توجهی دست خواهد یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا