بازی ویدئویی

شرکت گوگل سرویس گوگل استادیا را به زودی کنار می‌گذارد

گوگل استادیا ضعیف‌تر از آن چیزی که فکرش را می‌کردیم ظاهر شد. اخباری مبنی بر کنار گذاشتن این سرویس استریم گیمینگ توسط گوگل به صورت کاملا بدون سر و صدا منتشر شده است!

متاسفانه اخبار خوبی از گوگل استادیا در دست نیست و به گفته برخی خبرگزاری‌ها، گوگل در حال کنار گذاشتن این سرویس با توجه نکردن به بازی‌های ویدیویی و در عوض تلاش برای توسعه دموهای آنلاین و پروژه‌هایی از این قبیل به لطف همکاری با شرکت‌هایی چون Peloton است. این گزارش توسط وبسایت معتبر The Verge به اشتراک گذاشته شده و به گفته آن‌ها، آخرین گزارش تجاری شرکت گوگل که روز گذشته انتشار یافته خبر از پایان غم انگیز استادیا می‌دهد.

طبق این گزارش سرویس استادیا از لیست اولویت‌های گوگل خارج شده و رئیس این بخش آقای فیل هریسون (Phil Harrison) از این پس تحت نظر رئیس بخش سخت افزار شرکت گوگل فعالیت داشته و دیگر ارتباطی با بخش سرویس‌های اشتراکی ندارد. در ادامه این گزارش بیان شده که سرویس استادیا به دلیل فروش و استقبال کم و به جای نیاوردن انتظارات گوگل، توسط اعضای داخلی از لیست اولویت‌های آن‌ها خارج شده است.

البته این به معنای لغو کامل پروژه استادیا نبوده و به نظر گوگل قصد دارد ماهیت آن را به کمک دیگر شرکت‌ها و استفاده از قدرت و تجربه آن‌ها تغییر دهد. اینگونه به نظر می‌رسد که این بخش از پیش برخی برنامه‌ها را از پیش برده که شامل انتشار بازی روی دوچرخه‌های ثابت شرکت Peloton شده که البته این بازی‌ها تحت نام Google Stream، نام احتمالی سرویس استادیا در آینده، در این دوچرخه‌ها پیاده سازی شد‌ه‌اند.

به گفته برخی از کارمندان قدیمی و حال حاضر بخش گوگل استادیا، بسیاری هنوز آرزو دارند که شما بتوانید عناوینی چون Cyberpunk 2077 را در گوشی همراه خود تجربه کنید، با این حال طبق گزارش منتشر شده، تنها ۲۰ درصد از تمرکز بخش استادیا در شرکت گوگل معطوف به بازی‌های ویدیویی‌ست. در ادامه برخی از کارمندان اشاره داشتند هنوز اشخاص زیادی هستند که به ادامه پروژه استادیا دل بسته و سخت در حال تلاش برای زنده نگه داشتن آن هستند، ولی آن‌ها اشخاصی نیستند که باید هزینه‌های گزاف آن را پرداخته کرده و در پایان تاوان پس بدهند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا