بازی ویدئویی

شرکت والو قابلیت نصب ویندوز ۱۰ را به استیم دک اضافه کرد

شرکت والو به وعده بسیار مهم خود عمل کرد و روز گذشته فایل‌های مربوط به ویندوز ۱۰ برای کنسول استیم دک را منتشر کرد. این اتفاق در کنار کنسول استیم دک می‌تواند انقلابی دیگر در صنعت بازی‌های ویدیویی باشد.

شرکت والو از همان ابتدا اعلام کرد که کنسول جدید آن‌ها یعنی استیم دک قابلیت اجرای ویندوز ۱۰ را دارد که البته باید برای انجام این کار از درایورهای رسمی ویندوز ۱۰ بهره برد. حال این درایورها به طور رسمی در دسترس کاربران قرار گرفته‌اند. روز گذشته شرکت والو طی پستی در بلاگ شبکه استیم، تمام فایل‌های مربوط به ویندوز ۱۰ نسخه استیم دک و همینطور آموزش‌های مورد نیاز برای تعویض سیستم عامل این کنسول دستی و همچنین نحوه نصب دوباره سیستم عامل اصلی استیم دک را منتشر کرد.

در حالی که از این پس کاربران کنسول استیم دک قدرت نصب ویندوز ۱۰ در کنسول خود را دارند، از سوی دیگر محدود شده و دستشان تا حدی بسته می‌شود. شما در حال حاضر اگر اقدام به نصب ویندوز ۱۰ در کنسول استیم دک کنید، این سیستم عامل جایگزین سیستم عامل اصلی استیم دک شده و شما نمی‌توانید از سیستم عامل اصلی به طور همزمان با ویندوز ۱۰ استفاده کنید. لازم به ذکر است که کنسول استیم دک سیستم عامل ویندوز ۱۰ را بدون هیچگونه مشکل و کاملا روان اجرا کرده، ولی قدرت استفاده از سیستم عامل اصلی استیم دک را از شما می‌گیرد.

البته این نکته را نیز باید گوش زد کرد که شرکت والو پیش‌تر اشاره داشته که کنسول استیم دک قابلیت بوت همزمان دو سیستم عامل یا Dual-Boot را دارد، با این حال نرم افزارهای مورد نیاز برای انجام این کار هنوز آماده نشده‌اند. ما امید داریم که در آینده نه چندان دور این قابلیت مانند قابلیت نصب ویندوز ۱۰ به کنسول استیم دک افزوده شود و پس از آن کاربران می‌توانند به طور همزمان دو سیستم عامل دلخواه را در کنسول استیم دک خود نصب و اجرا کنند.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا