بازی ویدئویی

شایعه ساخت ریمیک Assassin’s Creed رسما تکذیب شد

علی‌رغم اینکه شایعه‌های زیادی در خصوص ساخت ریمیک بازی Assassin’s Creed به گوش رسیده، شرکت یوبیسافت ساعاتی پیش رسما این گزارش‌ها را رد کرد.

بدون هیچ شک و تردیدی، سری اساسین کرید یکی از محبوب‌ترین آثار تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود؛ فرنچایزی که برای نخستین بار در سال ۲۰۰۷ میلادی روانه بازار شد و تا به امروز نسخه‌های متعددی از آن توسط شرکت فرانسوی یوبی‌سافت به دست بازیکنان رسیده است.

طبق جدیدترین گزارش‌ها، این مجموعه تا به امروز بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشته که بدون شک تمامی این موفقیت‌ها را باید مدیون بازی اول بود. در همین راستا، چند وقتی است که گزارش‌هایی مبنی بر ساخت ریمیک اساسین کرید در فضای مجازی به چشم می‌خورد. ماجرا از این قرار است  یکی از اینسایدرهای سری اساسین کرید به نام جاناتان در پیامی اعلام کرد که یوبیسافت در سکوت خبری روی بازسازی بازی اصلی Assassin’s Creed فعالیت می‌کند.

در ادامه، شایعه شده بود که این عنوان در قالب بخشی از سیزن پس برای بازی اساسین کرید میریج عرضه می‌شود. بدین ترتیب، شماری از هواداران بی‌صبرانه منتظر معرفی ریمیک بازی در جریان مراسم یوبیسافت فوروارد بودند که علی‌رغم گمانه‌زنی‌ها، خبری از بازی مزبور در لایو استریم نبود.

در واقع، یوبیسافت از بازی موبایل اساسین کرید با نام رمزی Jade پرده برداشت که حوادث آن در کشور چین باستان جریان دارد. از طرفی، این کمپانی به طور رسمی به معرفی Assassin’s Creed Mirage پرداخت و در کنار آن‌ها، از دو بازی دیگر این فرنچایز با نام رمزی Project Red و Project Hexe رونمایی کرد. با این وجود، هیچ تریلری از ریمیک بازی اول مجموعه به نمایش گذاشته نشد.

در همین راستا، ساعاتی پیش مارک الکسیس کوته، تهیه‌کننده اجرایی مجموعه اساسین کرید، در گفت‌وگویی اعلام کرد که شایعه بازسازی بازی اول فرنچایز صحت ندارد و شرکت یوبیسافت در حال حاضر برنامه‌ای برای ساخت ریمیک عناوین قبلی در نظر نگرفته است. او در این زمینه می‌گوید:

هیچ بازسازی از عناوین اساسین کرید در دست توسعه قرار ندارد.

بر این اساس، ظاهرا شرکت یوبیسافت در جریان مراسم Ubisoft Forward از تمامی بازی‌های جدید مجموعه Assassin’s Creed رونمایی کرده و شایعه توسعه بازسازی نسخه اول فرنچایز به کلی کذب است. از آنجا که عناوین زیادی از این سری پرطرفدار در دست ساخت قرار دارند، کمی دور از انتظار است که یوبیسافت در آینده نه چندان دور پروسه ساخت ریمیک اثر مزبور را آغاز کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا