بازی ویدئویی

شایعات از تاخیر در عرضه Assassin’s Creed Mirage خبر می‌دهند

اخیرا شایعات جدیدی منتشر شده‌اند که خبر از تاخیر در عرضه Assassin’s Creed Mirage می‌دهند و به نظر می‌رسد که این عنوان قرار نیست تا آگوست ۲۰۲۳ (مرداد یا شهریور ۱۴۰۲) در دسترس قرار بگیرد.

شرکت یوبی‌سافت (Ubisoft) مدتی پیش رسما از چند نسخه جدید مجموعه Assassin’s Creed رونمایی کرد که یکی از آن‌ها که نسبت به بقیه، از آن اطلاعات بیشتری داریم Assassin’s Creed Mirage نام دارد. البته جزئیات چندان زیادی نیز در مورد این عنوان مخفی‌کاری جهان‌باز منتشر نشده و تنها با توجه به تریلرهایی که از آن به اشتراک گذاشته، با حال و هوای آن آشنایی داریم و می‌دانیم که قرار است به نسخه‌های قدیمی‌تر مجموعه شباهت داشته باشد. ناشر این بازی یعنی شرکت یوبی‌سافت به طور رسمی اعلام کرده است که این اثر در سال ۲۰۲۳ میلادی منتشر خواهد شد، با اینحال تاریخ دقیقی از زمان انتشار آن نداریم. البته مدتی پیش گزارش‌هایی منتشر شده بودند که ادعا می‌کردند که این عنوان برای انتشار در بهار ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده است و احتمالا یوبی‌سافت ماه فوریه را برای این کار در نظر دارد، با اینحال به نظر می‌رسید که این زمان دیگر مد نظر یوبی‌سافت نیست و بازی تاخیر خورده است.

طبق گزارشی که در رسانه Insider Gaming منتشر شده است، تام هندرسون (Tom Henderson)، خبرنگار حوزه بازی‌های ویدئویی خبر از تاخیر در عرضه Assassin’s Creed Mirage داده است. طبق ادعای او انتشار این عنوان مجددا تاخیر خورده است و اکنون یوبی‌سافت می‌خواهد تا آن را در ماه آگوست ۲۰۲۳ (مرداد یا شهریور ۱۴۰۲) منتشر کند، زمانی که تقریبا سه سال از انتشار نسخه قبلی مجموعه یعنی Assassin’s Creed Valhalla فاصله دارد. این بازی در تاریخ ۱۰ نوامبر ۲۰۲۰ (۲۰ آبان ۱۳۹۹) در دسترس قرار گرفته بود.

اخیرا شرکت یوبی‌سافت آخرین به‌روزرسانی محتوای بازی Assassin’s Creed Valhalla را منتشر کرده است که شامل یک ساید کوئست جدید نیز می‌شود که به بازی Assassin’s Creed Mirage مرتبط است. در این ماموریت که Shared History نام دارد، شخصیت ایور (Eivor) با روشن (Roshan) از Assassin’s Creed Mirage ملاقات و همکاری می‌کند. او راهنمای بسیم (Basim) در آن عنوان است و برای عدالت مبارزه می‌کند. بازیگر و صداپیشه معروف ایرانی، شهره آغداشلو (Shohreh Aghdashloo) صداپیشگی او را انجام داده است. او پیش از این در بازی Mass Effect 2 و Mass Effect 3، Destiny و Destiny 2 نیز به صداپیشگی پرداخته بود.

در همین حال، همچنین گزارش‌هایی منتشر شده است که یکی دیگر از نسخه‌های آینده سری Assassin’s Creed که با نام رمزی RED شناخته می‌شود، در پشت صحنه با مشکلاتی در توسعه خود مواجه شده است. با اینحال به نظر می‌رسد که توسعه یکی دیگر از عناوین جدید این سری که با نام HEXE شناخته می‌شود، خوب پیش می‌رود. تام هندرسون گفته که ساخت پروژه RED که توسط استودیوی Ubisoft Quebec در حال توسعه است، به دلیل مشکلات زیادی که در استودیو وجود داشته و همچنین خروج تعداد زیادی از اعضای استودیو، با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند. گفته شده که این عنوان که در کشور ژاپن جریان دارد، برای عرضه در سال ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده است، با اینحال با توجه به این گزارش احتمال تاخیر در انتشار آن وجود دارد. پروژه HEXE نیز احتمالا در سال ۲۰۲۶ در دسترس قرار بگیرد.

بازی Assassin’s Creed Mirage همان طور که گفته شد، قرار است شباهت زیادی به نسخه‌های قدیمی‌تر مجموعه، یعنی آن‌هایی که قبل از Assassin’s Creed Origins منتشر شده بودند، داشته باشد. این عنوان ۲۰ سال قبل از وقایع بازی Assassin’s Creed Valhalla اتفاق می‌افتد و بسیم که بازیکن‌ها پیش از این با او آشنا شده بودند، شخصیت اصلی آن است. این عنوان در سال آینده میلادی با قیمت ۵۰ دلار برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، اکس‌باکس وان، اکس‌باکس سری اس و اکس‌باکس سری اکس منتشر خواهد شد. همچنین بازی Assassin’s Creed Valhalla نیز که آخرین نسخه منتشر از این مجموعه است، هم اکنون برای پلتفرم‌های پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، اکس‌باکس وان، اکس‌باکس سری اس، اکس‌باکس سری اکس و آمازون لونا (Amazon Luna) در دسترس است، این عنوان همچنین روز آینده از طریق استیم (Steam) در دسترس بازیکن‌ها قرار خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا