بازی ویدئویی

سونی در طرح جدید کنترلر پلی استیشن سعی دارد تا آنالوگ‌ها را به داخل فرو ببرد!

در طرح جدید کنترلر پلی استیشن که توسط سونی ارائه شده، ظاهرا این شرکت قصد دارد تا آنالوگ‌های روی دسته مد نظر خود را به داخل فرو ببرد کاربرد قابل حمل بودن آن راحت‌تر شود.

کنترلرهای بازی نقش بسیار مهم و اصلی را در تجربه ویدیو گیم دارند. به نحوی که هر نسل که کنسول تازه‌ای معرفی می‌شود، سازندگان سعی می‌کنند تا با ارائه یک نسخه جدیدتر این تجربه را برای افراد راحت‌تر و جذاب‌تر کنند؛ حال این تغییر می‌تواند صرفا عوض کردن جای دکمه‌ها و اضافه کردن یک دکمه جدید باشد، یا اینکه به کلی مکانیزم‌های تازه‌ای مثل هپتیک فیدبک به آن اضافه شود!

در واقع سونی سال گذشته با عرضه کنسول پلی استیشن 5 کاری کرد که شاید کمی غیر منتظره بود و طرفداران را غافلگیر کرد. در حقیقت کنار پلی استیشن 5 و قابلیت‌های بی‌نظیری که به واسطه داشتن سخت‌افزار قدرتمند خود دارد، یک کنترلر به نام دوال سنس معرفی شد! کنترلری که به کلی معنا و مفهوم تج به بازی‌های نسل نهمی با پلی استیشن جدید را کاملا متفاوت می‌کند و فقط هم مختص به خود آن است. شما با دوال سنس می‌توانید لگد سلاح مختلف در بازی‌های سبک شوتر مانند Call of Duty را زیر انگشت خود با دکمه R2 یا L2 بگیرید و حس جمع شدن قدرت مایلز مورالز در بازی Spider-Man: Miles Morales را زیر دستان خود کاملا حس کنید! حتی در بازی دیگری مانند Gran Turismo 7 چنان که سازندگان اعلام کرده‌اند، ممکن است زیاد فشار دادن دکمه و استفاده از مقاومتی که ایجاد می‌کند، باعث شود تا دیگر دکمه عملکردی نداشته و ترمز ببرید!

این خلاقیت‌های سازندگان که عملا دوال سنس را به دلیلی برای خریدن کنسول‌های پلی استیشن 5 هم تبدیل کرده، کاربران را بسیار بیشتر از قبل در تعامل به جهان بازی قرار می‌دهد و از طرفی دست سازندگان را هم برای طراحی کاربردهای بیشتر باز می‌گذارد تا برای مثال هر قدر که شما دکمه را می‌کشید، زه یک کمان هم محکم‌تر کشیده شود. با این وجود، باید بدانید که حتی اضافه کردن این ویژگی‌ها هم نتوانسته است تا مشکل حمل کنترلرها را برطرف کند!

برای مثال، تصور کنید که شما کنترلر را داخل کیف خود گذاشته‌اید که پر از وسایل یا اصلا خالی است. این کنترلر اگر داخل کیفی مخصوص نباشد، آنالوگ‌های آن هر لحظه ممکم است که آسیب ببینند! چراکه آن‌ها همیشه در سطحی بالاتر از خود کنترلر ایستاده‌اند و کاملا در برابر فشار اطراف بی‌دفاع هستند. دکمه‌های دیگر قاعدتا چنین مشکلی را ندارند، و به همین دلیل نیز سونی قصد دارد تا این مسئله را یکبار و برای همیشه حل کند!

طرح جدید کنترلر پلی استیشن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا