بازی ویدئویی

سونی برای خرید بزرگ بعدی خود آماده می‌شود

شواهد امر گویای این موضوع است که سونی با گسترش و تقویت تیم‌ حقوقی شرکت، خود را برای خرید بزرگ بعدی آماده می‌کند.

بعد از شکست مایکروسافت در نسل هشتم به خاطر کمبود بازی‌های انحصاری ارزشمند، اهمیت گسترش استودیوهای زیرمجموعه ایکس باکس و پلی استیشن برای همگان آشکار شد. از این رو، در آستانه شروع نسل جدید، مایکروسافت و سونی آرام آرام با تصاحب بازی‌سازهای متعدد، تعداد استودیوهای خود را افزایش دادند. در همین راستا، اوایل سال جاری میلادی بود که خبر خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد توسط ردموندی‌ها حسابی غوغا به پا کرد و در ادامه ژاپنی‌ها نیز استودیوی بانجی، خالق سری هیلو، را تصاحب کردند.

در نگاه اول، به نظر می‌رسید که روند تصاحب کمپانی‌ها به پایان رسیده، اما با گذشت زمان هر دو شرکت اعلام کردند که این خریدها همچنان ادامه خواهد داشت. برای مثال، سونی مدتی پیش مالکیت استودیوهای مهمی از جمله هاوس‌مارک و بلوپوینت گیمز را به خود اختصاص داد و بعدها استودیوی مستقل خانم جید ریموند به نام Haven را نیز خریداری کرد. گفتنی است که چند روز پیش پروسه خرید استودیو بانجی و هیون نهایی و تکمیل شد.

اگر خاطرتان باشد، آقای جیم رایان، مدیر ارشد بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی، در ماه‌های گذشته اعلام کرده بود که فارغ از تکمیل قرارداد با بانجی، خریدهای بیشتری در سال ۲۰۲۲ میلادی در راه هستند و طبق معمول، جامعه‌ پلی‌استیشن به مرور گسترش خواهد یافت. حال بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها، به نظر می‌رسد که سونی با استخدام یک وکیل متخصص در زمینه قوانین سیاست عمومی و آنتی‌تراست، قصد گسترش تیم حقوقی خود را دارد تا برای خریدهای بزرگ بعدی آماده شود.

ماجرا از این قرار است که ساعاتی پیش آقای گریگوری مک‌کوردی، رئیس ارشد تیم حقوقی شرکت اوبر، در پروفایل لینکدین خود با انتشار بیانیه‌ای رسما اعلام کرد که به جمع خانواده بزرگ پلی استیشن ملحق شده است. او با اشاره به جذابیت دنیای بازی‎‌های ویدیویی، اذعان داشت که ماجراجویی جدیدی را در شرکت سونی در پیش دارد. مک‌کوردی در این باره می‌گوید:

دنیای بازی‌های ویدیویی بسیار جذاب بوده و این یک ماجراجویی جدید برای من به شمار می‌رود. زمانی که من در شرکت مایکروسافت بودم، خاطرم می‌آید که این کمپانی کنسول ایکس باکس را به بازار عرضه کرد تا به رقابت با سونی بپردازد.

گریگوری مک‌کوردی در گذشته به عنوان رئیس ارشد تیم حقوقی در بخش فعالیت‌های آنتی‌تراست کمپانی تاکسی‌رانی اوبر فعالیت می‌کرد. او در این کمپانی مشکلات پرونده‌های قضایی مربوط به اذعام تیم‌ها و خرید شرکت‌های دیگر را برطرف می‌کرد و در حوزه رفع مشکل ضد انحصار تخصص بالایی دارد. بدین ترتیب، سونی گریگوری مک‌کردی را به عنوان وکیل برتر ضد انحصار و سیاست عمومی خود انتخاب کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا