تکنولوژی

سوزوکی با SkyDrive همکاری خواهد کرد تا خودروی پرنده eVTOL تا سال ۲۰۲۵ ساخته شود

شرکت ژاپنی eVTOL SkyDrive اعلام کرده است که با سوزوکی همکاری می‌کند تا یک “خودروی پرنده برقی جمع و جور دو سرنشینه” سر وقت توسعه یابد و تکمیل شود. این شرکت امیدوار است در نمایشگاه جهانی اوزاکا در سال ۲۰۲۵ این خودرو را رونمایی کند. شرکت مادر SkyDrive ، با نام جذاب Cartivator، با سرمایه‌گذاری تویوتا تأسیس شده بود.

سوزوکی یازدهمین خودروساز بزرگ در سال ۲۰۱۷ بود. اما کاهش درآمد تقریباً ۲۹ میلیارد دلاری در سال ۲۰۲۰ داشت.  به نظر می‌رسد که تحول این شرکت به سوی تولید خودروهای الکتریکی نسبت به رقبا کند باشد و زودتر از سال ۲۰۲۵ محصولی برقی بیرون ندهد.

در حالی که SkyDrive دارای کانسپت‌های کوچک تک‌سرنشین مالتی کوپتر است، هنوز مشخص نیست که دقیقاً در چه نوع هواپیمایی با سوزوکی کار می‌کند. بیشتر تصاویری که ما در اینجا استفاده کرده‌ایم مربوط به مدل مفهومی SD-XX SkyDrive است. در این مدل، از طراحی پشت سر هم دو صندلی استفاده شده که به نظر می‌رسد با توضیحات این پروژه مطابقت دارد.

این یک مالتی کوپتر کواکسیال ۸ پایه است که دارای کابینی با پوشش شیشه‌ای است. این هواپیما برای بلند کردن حداکثر وزن ۵۰۰ کیلوگرمی تا حداکثر ارتفاع ۵۰۰ متری  و پرواز با حداکثر سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای زمانی بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طراحی شده.

این محصول در رده “ماشین پرنده” قرار می‌گیرد. روی زمین، روی سه چرخ قرار می‌گیرد- دو چرخ در کنار هم در زیر کابین، و سومی که به پشت کابین قرار دارد. SkyDrive می‌گوید که حداکثر سرعت رانندگی آن روز زمین ۶۰ کیلومتر در ساعت با برد بین ۲۰ تا ۳۰ کیلومتر است. تعداد بسیار کمی از طرح‌های eVTOL دیگر با قابلیت‌های رانندگی در زمین طراحی شده‌اند.

خرید سرور مجازی
خرید بلیط لحظه آخری هواپیما از فلایتیو
خرید ساک پارچه ای
کلاه تبلیغاتی
فیلر بینی سیمارو
بهترین جراح بینی

اما واضح است که از این طراحی می‌شود انتقاد بسیار کرد و به وضوح تا نهایی شدن فاصله دارد. بازو‌های بزرگ و خمیده‌ای که از بالای بدنه هواپیما جدا می‌شوند، شاید از نظر بصری نازیبا باشند.   مرکز ثقل این خودروی پرنده هم به نظر مشکل‌دار است، با وزن یک خلبان در جلو، به نظر می‌رسد که دماغه به سمت جلو سنگینی پیدا خواهد کرد.

تصمیم برای ساخت یک وسیله نقلیه دو حالته هزینه، وزن و سربار هنگفتی را در کنار استرس دریافت گواهی به شرکت سازنده تحمیل می‌کند.

طبق بیانیه مطبوعاتی، عملیات تاکسی هوایی قطعا یک هدف کلیدی است. SkyDrive قصد دارد خدمات تاکسی هوایی را در طول نمایشگاه جهانی ۲۰۲۵ در اوزاکا، ژاپن آغاز کند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا