بازی ویدئویی

سرویس اشتراکی پلی‌استیشن احتمالا این هفته معرفی می‌شود

بر اساس گزارش‌ اخیر رسانه‌ی معروف بلومبرگ، به نظر می‌رسد که سرویس اشتراکی پلی‌استیشن در جریان هفته‌ی جاری با لاین آپ قدرتمند به طور رسمی معرفی خواهد شد.

یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای ردموندی‌ها در نسل هشتم، راه‌اندازی سرویس اشتراکی خود به نام ایکس‌باکس گیم پس بود که در حال حاضر به لطف حمایت عالی مایکروسافت و همکاری بی‌نظیر شماری از بازی‌سازان کوچک و بزرگ، به عنوان یکی از برگ برنده‌های ایکس‌باکس در نسل نهم به شمار می‌رود.

این سرویس که کاتالوگی گسترده و متنوع از بازی‌های ویدیویی را در قالب یک اشتراک ماهانه با قیمتی نسبتا ارزان ارائه می‌دهد، چیزی در حدود ۲۵ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد که با توجه به تداوم پشتیبانی‌ها، همچنان روند رو به رشدی را تجربه می‌کند. در همین راستا، گزارش‌ها نشان می‌دهد که شرکت سونی نیز به منظور رقابت با ردموندی‌ها، چند وقتی است که روی راه‌اندازی سرویس اشتراکی خود با نام رمزی اسپارتاکوس مشغول به کار است.

اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که تا به امروز شایعه‌های متعددی در رابطه با سرویس اشتراکی پلی‌استیشن به گوش رسیده که در تازه‌ترین آن‌ها، ساعاتی پیش آقای جیسون شرایر، ژورنالیست رسانه‌ی معروف بلومبرگ، به همراه تاکاشی موچیزوکی، دیگر خبرنگار وب‌سایت مزبور، در گزارشی ادعا کردند که این سرویس در جریان هفته‌ی جاری به طور رسمی معرفی خواهد شد.

بر اساس اظهارات این دو فرد، سرویس اشتراکی پلی‌استیشن که این روزها با نام رمزی اسپارتاکوس شناخته می‌شود، ترکیبی از اشتراک‌های PlayStation Plus و PlayStation Now بوده که دارای چند سطح مختلف است. ظاهرا این سرویس از همان شروع کار شامل تعدادی از بازی‌های پرفروش چند سال اخیر می‌شود. دقت داشته باشید که رسانه‌ی بلومبرگ در سال گذشته میلادی نیز از معرفی سرویس اشتراکی ژاپنی‌ها در بهار ۲۰۲۲ خبر داده بودند.

طبق تازه‌ترین گزارش‌ها، این سرویس در مجموع دارای سه سطح مختلف است. سطح اول، Essential نام دارد که دقیقا دارای امتیاز و مزایای پلی‌استیشن پلاس است. به بیان ساده‌تر، شما با عضویت در این سطح می‌توانید به تجربه‌ی بخش چندنفره آنلاین بازی‌ها بپردازید و جدا از آن، ماهانه چند اثر ویدیویی رایگان نیز دریافت کنید. قیمت عضویت یک ماهه در این سطح برابر با ۱۰ دلار اعلام شده است.

سطح دوم احتمالا با نام Extra شناخته خواهد شد که در کنار ارائه‌ی خدمات پلی‌استیشن پلاس، کاتالوگ گسترده‌ای از بازی‌های مختلف را تقدیم بازیکنان می‌کند. آن‌طور که اشاره شده، ظاهرا این سرویس بیش از ۱۰۰ بازی گوناگون را در خود جا داده که مشابه ایکس‌باکس گیم پس، ماهانه عناوین جدیدی به آن اضافه خواهد شد. ممکن است که کاتالوگ این سطح برگرفته از سرویس پلی‌استیشن ناو باشد. اشتراک یک ماهه سطح اکسترا احتمالا با قیمت ۱۳ دلار فروخته می‌شود.

سومین و آخرین سطح سرویس اشتراکی اسپارتاکوس، به Premium معروف است که شامل امکانات سطوح پایه و اکسترا شده و همزمان با آن‌ها، به مشترکین این امکان را فراهم می‌کند تا به طور آزمایشی بازی‌های جدید را برای مدت محدودی تجربه کنند. عملکرد این سطح بیشتر شبیه به رویکرد EA Play است. البته، هنوز مشخص نیست که آیا تمامی عناوین جدید در این سرویس حضور خواهند داشت و یا سونی یک سری از بازی‌ها خاص از جمله آثار فرست پارتی و انحصاری را به آن اضافه می‌کند. علاوه بر این، گفته شده که شما می‌توانید بازی‌های مختلفی را به کمک این سطح استریم کنید. اشتراک یک ماهه این سرویس احتمالا برابر با ۱۶ دلار در نظر گرفته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا